Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

19.02.2016

Czy automaty zastąpią nas na giełdzie?

Giełdowy robot pomoże Ci zarobić, oszczędzi oczy i nerwy

Każdego dnia na rynkach finansowych zawierane są miliony transakcji. Szacuje się, że 80% z nich jest efektem handlu algorytmicznego. Większość inwestorów ulega własnym emocjom, co w zdecydowanej większości ma negatywny wpływ na wynik ich inwestycji. W warunkach stresu ludzie zachowują się nieracjonalnie i nie realizują wcześniejszych ustaleń. To właśnie dlatego instytucje finansowe zatrudniają matematyków, fizyków i informatyków. Korzystając z automatycznych strategii inwestycyjnych zyskują cenną przewagę poszukując okazji inwestycyjnych na wielu rynkach jednocześnie.

Czy możemy zatem wygrać z robotami, które stale kontrolują zmiany cen, wykonują zlecenia w ciągu milisekund, nie potrzebują snu, nie bolą ich oczy i nie denerwują się, gdy kurs ich zaskoczy? Tak, możemy, ale nasze szanse maleją z każdym nowym inwestorem, który wpuszcza do gry swoją armię robotów.

Dodatkowo dzisiaj jest to niesamowicie proste, a rewolucja rozpoczęła się tutaj, w Polsce, w domu maklerskim EFIX, który udostępnił inwestorom innowacyjne na skalę światową usługi.
Do tej pory korzystanie z automatycznych strategii inwestycyjnych zarezerwowane było dla bardzo wąskiej grupy inwestorów. Trzeba było zdobyć dane historyczne, poznać choćby najprostszy język programowania, przeprowadzić testy i znaleźć sposób na automatyczne wykonanie zleceń. Dla zdecydowanej większości z nas misja bardzo trudna. Załóżmy jednak, że w ciągu 5 minut możemy wszystkie te bariery przeskoczyć. Po zainstalowaniu programu mamy automatyczny dostęp do danych historycznych, strategie budujemy w intuicyjny sposób z prostych klocków, w ciągu kilku sekund je testujemy i uruchamiamy. Wyobraź sobie ile ciekawych pomysłów możesz przetestować w ciągu godziny, ile robotów mogłoby dla Ciebie pracować wyszukując interesujących okazji, jaką przewagę będziesz mieć nad inwestorami, którzy są w stanie obserwować tylko kilka wykresów.

exeria

Aplikacja Exeria. Każdy z prostokątów to osobno działająca strategia. Z głównego widoku można odczytać najważniejsze informację takie jak np. aktualny zysk/strata czy numer rachunku, na którym zawierane są transakcje.

Właśnie takie możliwości dają usługi pod nazwą Exeria. Dzięki nim możemy zmniejszyć jednostkę transakcyjną i grać na wielu rynkach jednocześnie, możemy stosować strategie arbitrażowe, strategie podążania za trendem lub kontrowania rynku. Co więcej, EFIX Dom Maklerski poszedł o krok dalej tworząc serwis Exeria.com, w którym inwestorzy wymieniają się swoimi robotami oraz korzystają z wiedzy, doświadczenia i pomysłów innych. Możesz przechowywać i udostępniać swoje roboty oraz korzystać z gotowych strategii. To jest idealne rozwiązanie, aby rozpocząć swoją przygodę z automatycznymi systemami, wyszukać rozwiązania na konkretny rynek (np. walutowy), trend lub horyzont inwestycyjny.

W jednym z wywiadów Tomasz Korecki, prezes domu maklerskiego EFIX powiedział: „Wiemy, że Exeria otwiera nowe możliwości dla ogromnej grupy inwestorów, dlatego wspieramy naszych klientów indywidualnymi szkoleniami, materiałami edukacyjnymi i pomysłami na inwestowanie. Jesteśmy przekonani, że ta wiedza i nowe rozwiązania znacznie zwiększają ich przewagę na rynku.” EFIX gwarantuje, że w ciągu 30 minut może nauczyć nawet początkującego inwestora, jak zbudować, przetestować i uruchomić własnego robota. Jeżeli chcemy zarabiać na rynku finansowym to pomoc robotów, które wyszukują dla nas okazje, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Może warto zrobić to jeszcze przed innymi. Tym bardziej, że dostęp do serwisu Exeria.com oraz udostępnionego tam oprogramowania jest darmowy, a korzystanie z kont demo możliwe dla wszystkich.

Krystian Juchacz

 

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (4 głosów, średnia: 4,75 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.