EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

23.03.2016

Raport popołudniowy – waluty świat

EUR/USD

EUR_USD_1_godzina

Notowania eurodolara zgodnie z oczekiwaniami zmierzają powoli, aczkolwiek konsekwentnie w kierunku wielokrotnie prezentowanej na tych stronach strefie wsparć rozciągającej się pomiędzy 1,1140 a 1,1165. Na tym pułapie znajdują się zgęszczenia DiNapoliego dwóch sekwencji wzrostowych, dla których genezą były posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego oraz Rezerwy Federalnej. Z technicznego punktu widzenia wskazane poziomy wydają się być idealnym miejscem do uaktywnienia się strony popytowej. W przypadku realizacji takiego scenariusza pierwszych docelowych zasięgów szukałbym w rejonie tegorocznych maksimów, tj. 1,1380. Ich ewentualne przebicie otworzyłoby drogę do umocnienia wspólnej waluty względem amerykańskiego dolara w szerszym horyzoncie (przynajmniej w okolice 1,15 – patrz wykres powyżej).

USD/CHF

USD_CHF_1_godzina

Kurs USDCHF zgodnie z oczekiwaniami dotarł do pierwszych ważnych oporów usytuowanych w rejonie 0,9765, gdzie aktualnie przebiega linia trendu spadkowego poprowadzona po kilku ostatnich istotnych minimach. Na tym pułapie aktywowała się strona podażowa, a to oznacza, że scenariusz bazowy nakreślony w poprzednich komentarzach jest obecnie realizowany. W tej chwili docelowych zasięgów szukałbym na poziomie tegorocznych minimów, tj. 0,9660. Dopiero sforsowanie tych wsparć dałoby asumpt do przeceny amerykańskiego dolara względem szwajcarskiego franka w szerszym horyzoncie. W przypadku materializacji takiego wariantu potencjalne spadki mogłyby się zatrzymać dopiero w rejonie 0,9475, tj. na poziomie ekstremów z połowy października poprzedniego roku.

Dawid Jacek
EFIX Dom Maklerski S.A.
dawid.jacek@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

EFIX Global Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.