Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

20.04.2016

Strategie automatyczne – Ty też potrafisz je stworzyć

Strategie automatyczne to systemy, które zawierają na rachunku transakcje mechanicznie zgodnie z zaplanowanym wcześniej algorytmem. Taki system pozwala na błyskawiczną reakcję na pojawiające się okazje inwestycyjne. Roboty nie zastanawiają się, nie jedzą, nie śpią, nie narzekają. Po prostu wykonują polecenia.

Szacuje się, że większość (blisko 80%) transakcji na rynku finansowym przeprowadzana jest właśnie za pośrednictwem automatów. Najczęściej pracują na zlecenie wielkich instytucji finansowych. Kto je tworzy? Wyspecjalizowani matematycy, fizycy, informatycy. Przygotowywane przez nich systemy przeszukują tysiące instrumentów jednocześnie, wyszukując najlepszych warunków do zawarcia transakcji, wyprzedzając pozostałych uczestników rynku.

Czy stworzenie robota transakcyjnego jest zarezerwowane tylko dla nielicznej grupy inwestorów?

Dotychczas stworzenie automatycznych strategii, poza samym procesem koncepcyjnym, wiązało się z opanowaniem umiejętności programistycznych albo wymagało zlecenia czynności kodowania informatykowi. Kolejnym etapem było pozyskanie danych, przeprowadzenie testów. Taki proces wymaga wiedzy, czasu i mniejszych lub większych nakładów finansowych.
Obecnie automatyzacja handlu na rachunku inwestycyjnym staje się dla wielu inwestorów rynku forex coraz bardziej osiągalna. Podążając za rosnącymi potrzebami i zainteresowaniem inwestorów innowacyjnymi rozwiązaniami, EFIX Dom Maklerski stworzył nowoczesne narzędzie do prostego i intuicyjnego tworzenia zautomatyzowanych strategii, jakim jest Arena.

screen1

Dlaczego tworzenie strategii za pomocą Areny jest tak rewolucyjne?

Arena przypomina tradycyjny program do analizy technicznej, ale nie tylko! Możesz też w intuicyjny sposób tworzyć startegie inwestycyjne, a wszystko co narysujesz na wykresie może być elementem składowym strategii. Po wyświetleniu wykresu możemy skorzystać ze wskaźników analizy technicznej, wyznaczać poziomy wsparcia i oporów czy wyrysować linie trendu rejestrując je jako serie danych i wiele innych. Co najważniejsze, po przeprowadzeniu analizy w prosty sposób wskażemy miejsca, kiedy wygenerować sygnał kupna, sprzedaży, czy wyjścia z długiej bądź krótkiej pozycji. Tak wygenerowane sygnały równie łatwo przetestujemy rysując linię kapitału na danych historycznych. Korzystanie z Areny przypomina budowanie z klocków. Możliwości, jakie daje nam Arena są praktycznie nieograniczone a jednocześnie korzystanie z programu jest przystępne i przejrzyste. Czas poświęcany programowaniu można teraz poświęć na obmyślanie swojego pomysłu na inwestowanie, dobór składników i wykorzystywanie atrakcyjnych okazji do uruchomienia transakcji.

Uruchom i kontroluj

Po zbudowaniu własnego robota następuje moment jego uruchomienia na rachunku inwestycyjnym. Pomoże nam w tym program Exeria. Wykorzystując przegotowaną wcześniej strategię mamy możliwość:

  • uruchomienia jej do całkowicie automatycznej realizacji transakcji,
  • włączyć robota w formie półautomatycznej, aby samodzielnie potwierdzić realizację każdego zlecenia.

Program Exeria pozwala na całkowitą kontrolę tego, co dzieje się na rachunku. Ponadto uruchomienie większej ilości robotów na wielu instrumentach daje nam ogromną przewagę i koncentruje działania na dywersyfikacji portfela i monitorowanie pracy robota. Zaplanowane z wyprzedzeniem operacje w znacznym stopniu ograniczają wpływ emocji na handel.

screen2

Wymieniaj się pomysłami, ulepszaj

EFIX Dom Maklerski udostępnił wszystkim użytkownikom Exerii serwis do przechowywania robotów, wymieniania się samymi strategiami ale także pomysłami – exeria.com. To właśnie dzięki zróżnicowanemu podejściu do inwestowania tysięcy użytkowników Exerii, powstają najlepsze koncepcje na zyskowne strategie.
Serwis exeria.com to także idealne miejsce dla osób uczących się lub szukających nowych rozwiązań. Analitycy EFIX Dom Maklerski umieszczają tutaj swoje własne projekty wraz z dokładnym opisem działania każdej strategii.
Korzystając ze strony exeria.com dotrzemy do automatów najbardziej zyskownych (w ostatnim miesiącu, tygodniu, dniu), działających na konkretnych instrumentach, interwałach czy trendach. Co ciekawe, przedstawiane rankingi zyskowności nie przedstawiają danych wyłącznie hipotetycznych, ale odzwierciedlają faktycznie zawarte transakcje na uruchomionych strategiach.

screen3

Dołącz do rewolucji

Przyłącz się do grupy inwestorów ceniących nowoczesne rozwiązania, poszukujących profesjonalnych i stabilnych mechanizmów wspomagających codzienne wysiłki inwestycyjne. To proste! Wejdź na stronę exeria.com i korzystaj z najbardziej innowacyjnych narzędzi do inwestowania.

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (6 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.