Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

01.06.2016

Nowe zabezpieczenie przed bankructwami banków

System bankowy ma być lepiej zabezpieczony przed skutkami bankructw, wymuszają to dyrektywy UE. Dlatego przygotowana została ustawa o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. W rządowym projekcie ustawy SKOK-i potraktowane zostały inaczej niż inne banki, co oznacza także inny koszt dla ich klientów.

W ustawie założono, że dla zabezpieczenia przed skutkami potencjalnych bankructw musi powstać fundusz restrukturyzacji. Wszystkie banki musiałyby zgromadzić na takim funduszu 1,2 proc. środków gwarantowanych, pochodzących z depozytów od ich klientów, gdy natomiast SKOK-i tylko 0,14 proc. Drugi fundusz, który miałby powstać, aby wypłacane były z niego depozyty, też dzieli sektor na dwie kategorie. SKOK-i na tym funduszu miałyby zgromadzić 1 proc. Wartości depozytów, gdy inne banki 2,6 proc.

W rozmowie z MarketNews24 mówi o tym Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.
Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.