24.08.2016

Tesla opracowała nowy silnik i zostawiła konkurencję w tyle

Tesla Motors stała się oficjalnie producentem samochodów elektrycznych o największym zasięgu na jednym ładowaniu. Nowa jednostka napędowa jaką otrzymały modele S i X pozwoliły firmie zostawić konkurencję daleko w tyle.

Inżynierowie ze stajni Elona Muska zaprojektowali silnik elektryczny, który teraz posiada baterie o pojemności 100 kWh co pozwala na osiągnięcie rekordowego, jak na samochody elektryczne, zasięgu, który wynosi 500 km. Ponadto akumulator został wyposażony w system chłodzenia nowej generacji co pozwoli na osiągnięcie takiego samego czasu ładowania jak w słabszym modelu 90D (90 kWh).

Nowością jest tzw. ludicrous mode, który pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału silnika i osiągnięcie maksymalnych osiągów. Od zero do 60 mil/h (czyli ok. 100 km/h) samochód ma się rozpędzać w oszałamiające 2,5 sekundy.

tesla

Ponadto na konferencji prasowej Elon Musk oznajmił, że będzie istniała możliwość wymiany słabszej baterii z poprzedniego modelu na nową, a koszt takiej operacji wyniesie 20 000 dolarów. Natomiast te osoby, które zamówiły już model P90D, ale jeszcze go nie otrzymały, będą mogły to zrobić w cenie 10 000 dolarów.

Źródło: bankier.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Exeria

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.