Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

30.09.2016

PAK nie jest zainteresowany blokiem gazowym

Zespół elektrowni Pątnów – Adamów – Konin, kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka, nie jest zainteresowany budową bloku parowo-gazowego. Decyzja zaskakuje, ponieważ ZEPAK mógłby otrzymać za taką budowę aż 120 mln zł. Blok gazowy miałby powstać w Koninie, byłby bardzo elastyczny jeśli chodzi o funkcjonowanie. Firma mogłaby pobierać od państwa pensję za samą gotowość funkcjonowania i wytwarzania energii w godzinach czy okresach największego zapotrzebowania.

Na takich zasadach miałby funkcjonować rynek mocy. Regulacje powinny zostać przyjęte jeszcze w tym roku. ZEPAK obawia się, że sektor zdominowany przez państwowe spółki energetyczne będzie preferowany przez ustawodawcę. Szansa, że ZEPAK zdecyduje się jednak na budowę, z każdym miesiącem maleje.

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.