Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

28.11.2016

Rządowy program wstrząśnie cenami wynajmu mieszkań

Rządowy program Mieszkanie Plus ma szanse na sukces, a wówczas wstrząśnie cenami wynajmu mieszkań. W największym stopniu w mniejszych miastach. Ale ten wstrząs dotyczy też Warszawy i to prawie samego centrum stolicy.

To w średniej wielkości miastach, a także tych małych rentowność najmu jest największa: – W Warszawie wynosi 5 proc., a w niektórych małych miastach jest nawet dwukrotnie większa – mówi w rozmowie z MarketNews24 Kuba Karliński, członek zarządu Magmillon.

Pilotażowe miasta wybrane do realizacji rządowego programu, to przede wszystkim małe miasta. – W tych miastach nie byli aktywni deweloperzy, podaż mieszkań na wynajem była niska, stąd wysoka dotychczas stopa zwrotu z najmu, a realizacja rządowego programu, który ma szanse na sukces, wywoła tam największe zmiany cen.

Ekspert przyznaje, że jest zaskoczony jedną taką pilotażową lokalizacją, ponieważ dotyczy niemal samego centrum Warszawy i gdyby czynsz miał być taki, jak to założono w rządowym programie, dysproporcje w cenach najmu byłyby szokujące.
Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.