Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

21.12.2016

Raport popołudniowy – waluty świat

EUR/JPY

eur_jpy_4_godzin

Para EUR/JPY od grudnia 2014 roku pozostawała w trendzie spadkowym. Po odbiciu od wsparcia (110,0) cena porusza się w średnio i krótkoterminowym trendzie wzrostowym. Kurs wybił się powyżej linii trendu spadkowego, kreślonej od 2014 roku, co może sygnalizować zmianę trendu. Aktualnie celem dla ceny będzie opór nieco powyżej 125,0. Ewentualne dotarcie do tego poziomu może poprzedzić korekta, która jednak dla zachowania scenariusza zmiany trendu na wzrostowy, nie powinna sięgnąć głębiej niż wsparcie w okolicy 118,0.

USD/CHF

usd_chf_4_godzin

Para USD/CHF od 2011 roku pozostaje w trendzie wzrostowym. Aktualnie cena dotarła do ważnego oporu (okolica 1,03), który kilkukrotnie powstrzymywał cenę przed dalszymi wzrostami. Pokonanie tego poziomu otworzy drogę do oporu w okolicy 1,07 i dalej nawet zniesienia całego ruchu spadkowego z przełomu 2010 i 2011 roku. Żeby powyższy scenariusz pozostał aktualny cena nie powinna powrócić poniżej poziomu parytetu 1,00.

Olaf Kowalski

EFIX Dom Maklerski S.A.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.