Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

14.02.2017

To już koniec Almy?

O problemach tej spółki pisaliśmy już wielokrotnie, a na podstawie wydarzeń i gwałtownych zwrotów akcji z ostatnich miesięcy można nakręcić film. Dość niespodziewanie, koniec tej sagi może być już bardzo blisko. Jeszcze na początku tego roku była nadzieja na uratowanie spółki, teraz grozi jej upadłość likwidacyjna. Chyba, że pojawi się ponowny zwrot w sprawie.

Krakowski sąd umorzył postępowanie sanacyjne, które miało uratować spółkę. W tej sytuacji, spółka podjęła decyzję o sporządzeniu wniosku o upadłość likwidacyjną. Na dzisiejszej sesji obserwujemy potężne spadki na kursie, sięgające 50%. Część inwestorów wierzy jednak w pozytywne rozstrzygnięcia, gdyś w trakcie sesji udało się zmniejszyć spadek tylko do 30%.

Akcje spółki w ostatnich dniach znacznie drożały, w akcjonariacie pojawił się nowy właściciel, który chciał dokapitalizować upadający biznes. Sąd okazał się być mniejszym optymistą i odrzucił wniosek o sanację. Warto dodać, że w ostatnich miesiącach z akcjonariatu spółki wyszły dwa fundusze – Ipopema i OFE PZU. Jerzy Mazgaj, twórca marki  i jeden z większych akcjonariuszy także znacznie zredukował poziom posiadania akcji.

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.