14.02.2017

To już koniec Almy?

O problemach tej spółki pisaliśmy już wielokrotnie, a na podstawie wydarzeń i gwałtownych zwrotów akcji z ostatnich miesięcy można nakręcić film. Dość niespodziewanie, koniec tej sagi może być już bardzo blisko. Jeszcze na początku tego roku była nadzieja na uratowanie spółki, teraz grozi jej upadłość likwidacyjna. Chyba, że pojawi się ponowny zwrot w sprawie.

Krakowski sąd umorzył postępowanie sanacyjne, które miało uratować spółkę. W tej sytuacji, spółka podjęła decyzję o sporządzeniu wniosku o upadłość likwidacyjną. Na dzisiejszej sesji obserwujemy potężne spadki na kursie, sięgające 50%. Część inwestorów wierzy jednak w pozytywne rozstrzygnięcia, gdyś w trakcie sesji udało się zmniejszyć spadek tylko do 30%.

Akcje spółki w ostatnich dniach znacznie drożały, w akcjonariacie pojawił się nowy właściciel, który chciał dokapitalizować upadający biznes. Sąd okazał się być mniejszym optymistą i odrzucił wniosek o sanację. Warto dodać, że w ostatnich miesiącach z akcjonariatu spółki wyszły dwa fundusze – Ipopema i OFE PZU. Jerzy Mazgaj, twórca marki  i jeden z większych akcjonariuszy także znacznie zredukował poziom posiadania akcji.

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

WIG na koniec 2017 roku wyniesie: