Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

15.02.2017

Obóz byków traci kontrolę?

Pierwsze kwadranse handlu na warszawskim parkiecie upłynęły pod znakiem kontynuacji wzrostów. Rynek dynamicznie ruszył na północ, ale sił starczyło tylko na około 30 minut sesji. Strona podażowa szybko przejęła inicjatywę i z wzrostu indeksu WIG20 o 0,8% znaleźliśmy się szybko w okolicach poziomu neutralnego. Ruchowi w górę nie przeszkodziła dość jastrzębia wypowiedź Janet Yellen w sprawie stóp procentowych.

Około godz 10.50 WIG20 traci 0,3% przy bardzo dużych obrotach na całym rynku przekraczających 350 mln zł. Widać, że podaż coraz mocniej naciska. Stara giełdowa zasada mówi, że korekta zaczyna się wtedy, kiedy się jej nikt nie spodziewa.

Spore spadki są udziałem takich spółek jak: Orange Polska (-2,40%, spółka kontynuuje spadki po wczorajszej silnej przecenie), PGE (-1,02%), KGHM (-1,12%), Eurocash (-1,47%), BZWBK (-1,27%), Cyfrowy Polsat (-1,62%). Na pozytywne wyróżnienie zasługuje PKOBP, które “trzyma rynek” Wzrost wynosi 0,75%, ale był już znacznie wyższy. Od zachowania tego waloru sporo będzie zależeć na dzisiejszej sesji. Warto dodać, że na wykresie największego polskiego banku pojawiają się górne cienie i mogą być znakiem nadchodzącego przesilenia.

Od początku sesji, entuzjazmu dużych spółek nie podzielał sektor małych i średnich spółek. MWIG40 traci 0,19%, natomiast sWIG80 jest 0,15% pod kreską. Na rynku walutowym jesteśmy świadkami niewielkiej zmienności na parach złotowych.

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.