Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

21.02.2017

Byki nie dają za wygraną

Wczorajsza sesja nie przyniosła odpowiedzi na pytanie, w którą stronę podąży warszawski parkiet. Piątkowa silna wyprzedaż na GPW dawała w krótkim terminie więcej atutów po stronie niedźwiedzi. Formacja objęcia bessy została dziś ostatecznie zamazana. Najważniejsze indeksy kontynuują marsz na północ. O godz. 13 sytuacja na GPW przedstawia się następująco: WIG20 +1,72%, WIG +1,39%, mWIG40 +1,18%, sWIG80 +0,53%. Obroty są umiarkowane i wynoszą 550 mln zł. Czy WIG20 zmierza w rejon 2250 pkt?

Pomimo tendencji wzrostowej, która obserwowana jest od kilku ostatnich miesięcy, tak silne wzrosty na dzisiejszej sesji mogą być zaskoczeniem. Wydawało się, że warszawska giełda będzie zmierzać w kierunku realizacji zysków. Tym bardziej, że od dawna wskaźniki są mocno wykupione i dłuższy odpoczynek z pewnością by się przydał.  Pytanie, czy tak szybkie powrócenie do ostatnich szczytów jest dobrym pomysłem, równie dobrze może być to pułapka. Przekonamy się za kilka dni. Rynki zdają się nie dostrzegać żadnych czynników ryzyka.

Na pozytywne wyróżnienia na dzisiejszej sesji zasługują: BZWBK (+3,83%), KGHM (+3,80%), Lotos (+4,55%), mBank (+1,68%), PKN Orlen (+2,45%), PKOBP (+3,01%). Słabo prezentują się następujące spółki: Cyfrowy Polsat -0,34%, Energa -0,79%, Eurocash -0,35%.

Gwiazdą dzisiejszej sesji są walory spółek produkujących gry komputerowe. CD Projekt zyskuje przeszło 5% – kurs dotarł do poziomu 74 zł za akcję. Pomaga rekomendacja “kupuj” jednego z domów maklerskich z ceną docelową powyżej 80 zł. Drugi z producentów – 11 Bit Studios zyskuje aż 9%, a kurs dotarł do poziomu 184 zł za akcję.

Na rynku walutowym obserwujemy osłabienie krajowej waluty wobec dolara amerykańskiego. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na znaczne osłabieniem euro wobec dolara.

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.