Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

21.03.2017

Złota proporcja na złocie

Na interwale H4/H1 rynku złota miała miejsce ostatnio silna tendencja wzrostowa. Popyt jednak wyhamował co ukazuje, na pierwszym wykresie, kanał trendowy (ciemnożółte linie). Spowolnienie nastąpiło przed zniesieniem wewnętrznym 61.8%, które jest jednym z najsilniejszych poziomów Fibonacciego. Dodatkowo bardzo dobrze działa na tym rynku. Wyznaczony poziom wypada w istotnej strefie oporu, która tworzy tzw. schody cenowe. Obszar w okolicach kursu 1237 był wielokrotnie respektowany na rynku złota. Po raz kolejny w tym technicznym rejonie może dojść reakcji rynkowej.

Złoto, interwał H4

Jeżeli nastąpi odreagowanie w postaci spadków i nowe dołki zostaną wybite, to obrona impulsu wzrostowego może odbywać się za pomocą potencjalnych setupów geometrycznych (według metody overbalance). Posiadamy tutaj dwa warianty na interwale H1:

  • Pierwszy scenariusz zakłada reakcję rynku na korektę pędzącą 1:1, oznaczoną szaroniebieskimi prostokątami na drugim wykresie, której zakończenie wypada przy kursie 1225 i zniesieniu 23.6% (wynikającego z całego mierzenia swingu wzrostowego);
  • Druga opcja dotyczy ponownej aktywacji popytu w okolicach kursu 1220, gdzie wypada podstawa geometrycznej korekty pędzącej (oznaczonej zielonymi prostokątami) oraz współczynnik 38.2%.

Dwa wspomniane techniczne obszary (przy kursach 1225 i 1220), mogą stanowić istotne zapory popytowe na tym instrumencie finansowym. Rynek może poruszać się dość precyzyjnie, respektując poziomy Fibonacciego i struktury geometryczne.

Złoto, interwał H1

Zapamiętaj! Na rynku złota (XAUUSD) bardzo dobrze sprawdzają się zniesienia 61.8% oraz 161.8%.

Daniel Kalinka

Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.