Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

29.03.2017

Gdzie w Polsce mieszkania są najtańsze, a gdzie najdroższe?

Zestawienie przeciętnego dochodu netto z przeciętną ceną transakcyjną 1 m kw. powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego w największych miastach Polski pokazuje, że siła nabywcza Polaków na rynku mieszkaniowym od 2007 r. systematycznie rośnie. W okresie od 2007 do 2016 roku największy wzrost powierzchni mieszkania możliwej do nabycia za przeciętne miesięczne wynagrodzenie netto zanotowano w aglomeracji katowickiej – o 0,37 m kw.

W 2016 r. w najlepszej sytuacji pod względem dostępności mieszkaniowej byli mieszkańcy aglomeracji katowickiej, którzy za przeciętną miesięczną pensję mogli kupić 1,05 m kw . Był to jedyny ośrodek miejski, gdzie stosunek przeciętnego wynagrodzenia do średniej ceny transakcyjnej przekroczył 1. Na drugim miejscu w takim porównaniu jest Łódź, gdzie taki wskaźnik wynosi 0,81.

Oto dwa miasta, gdzie mieszkania są najdroższe w relacji do wynagrodzeń: w Warszawie za średnie wynagrodzenie kupujący byli w stanie nabyć 0,55 m kw. powierzchni użytkowej mieszkania, a w Krakowie – zaledwie 0,53 m kw.

W rozmowie z MarketNews24 mówi o tym dr Jacek Furga, prezes Amron.
Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.