Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

29.05.2017

Czy polskie firmy ponownie zaczną się szybciej rozwijać

Inwestycje zwiększają w Polsce firmy zagraniczne, a polskie zmniejszały ich tempo w 2017 r. PKB w I kw. wzrósł o 4 proc., co dla wielu było niespodzianką, ale jeszcze nie wiadomo czy jest to związane ze wzrostem wydatków na inwestycje firm z polskim kapitałem. Dowiemy się tego z końcem miesiąca.

– Rok 2017 był rozczarowaniem, PKB rósł wolniej niż oczekiwano, stąd obecna jego większa dynamika. Gdyby w minionym toku było tak, jak to zapowiadano, to przy obecnych wynikach wzrost PKB wyniósłby 3,5 proc., a nie 4 proc. – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.

Najciekawsze dane o polskim PKB w I. kw. dopiero przed nami, z końcem maja będziemy wiedzieć dużo więcej. 31 maja GUS opublikuje istotne informacje. – Poznamy dane o strukturze wzrostu PKB, będziemy wiedzieli czy polskie firmy inwestują chętniej.
Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.