Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

22.06.2017

Dane z Kanady testem sentymentu dla CAD

Kalendarium danych makro w dniu dzisiejszym nie jest zbyt obfite w kluczowe wydarzenia. Jednym z ciekawszych odczytów była jednak sprzedaż detaliczna w Kanadzie, która wypadła powyżej oczekiwań. Szacowano, że kwietniowy odczyt (m/m) wypadnie na +0,3% oraz +0,7% bez uwzględniania samochodów, natomiast faktycznie było to odpowiednio +0,8% i +1,5%. Po danych wyraźnie umocnił się dolar kanadyjski. Takie dane to jak zawsze test sentymentu do danego rynku. Gdyby ostatecznie rynek wrócił do punktu wyjścia, ignorując fundamentalne informacje, byłby to silny sygnał zachęcający do rozbudowania realizacji zysków na kanadyjskiej walucie, czego na chwilę obecną wciąż nie wykluczają techniczne wnioski z sytuacji na indeksie dolara kanadyjskiego.

CAD Index

Jeśli jednak spojrzeć na sytuację indeksu dolara kanadyjskiego na wykresie dziennym, to po niedawnym odbiciu rynek w ostatnich dniach utknął w rejonie oporu / początku ostatniego impulsu spadkowego. Losy dzisiejszej zwyżki są o tyle interesujące, że jeżeli w dalszej części dnia dolar kanadyjski by się cofnął, wówczas w połączeniu z brakiem nowego maksimum w ramach konsolidacji z ostatnich dni można by mówić o szansach zarysowania prawego ramienia RGR, czyli układu o z założenia podażowej wymowie.

GBP/CAD 

Gdyby rozważyć ewentualne cofnięcie CAD po dzisiejszym impulsie po danych, zwróciłbym wówczas uwagę na sytuację na wykresie H4 GBP/CAD, gdzie popyt testuje obecnie dość ważne wsparcie w rejonie 1,6780. To potencjalne miejsce do wyprowadzenia kolejnej kontry przez popyt, stanowiącej odniesienie do tej z dnia wczorajszego, po jastrzębich wypowiedziach Andy Haldane z MPC.

CAD/JPY

W podobnej technicznie sytuacji znajduje się krótkoterminowo również CAD/JPY, gdzie dzisiejsze, popołudniowe odreagowanie oznacza powrót do strefy oporu wyższego rzędu, która w ostatnich dniach systematycznie zatrzymywała kupujących. To zatem idealne miejsce dla podaży, która dzięki danym dostaje okazję do ponownego zaakcentowania swojej obecności.

Tomasz Gessner
EFIX Dom Maklerski S.A.
tomasz.gessner@efixdm.pl
https://twitter.com/EFIXDMDoradztwo

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub„doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.