Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

11.07.2017

Mocny CAD i słaby JPY – idealna kombinacja do korekty

Indeksy syntetyczne w macierzy

Jeśli spojrzeć na indeksy walutowe przez pryzmat wykupienia wyprzedania i posłużyć się dziennymi wskaźnikami MACD i RSI, najbardziej odchylonymi instrumentami okażą się indeks dolara kanadyjskiego (najwyższe wykupienie) oraz indeks jena (najwyższe wyprzedanie). Co więcej, biorąc pod uwagę wartości RSI dla tych instrumentów, oscylują one odpowiednio wokół 70 i 30, czyli poziomów sygnalnych. Może to zatem sugerować, że jeśli szukać korekty, to właśnie na tych walutach.

CAD/JPY w macierzy

Wypadkową będzie więc para CAD/JPY, która przy użyciu tych samych parametrów znajdzie się w macierzy w prawym górnym rogu pierwszej ćwiartki. Oznacza to zatem, że w gronie głównych par i crossów jest to obecnie instrument o najwyższym stopniu wykupienia.

Jeśli spojrzeć na wykres tygodniowy, podaż ma obecnie idealną okazję do podkreślenia swojej aktywności, bowiem rynek dotarł jednym, silnym ruchem do kluczowego oporu w rejonie 88,60. Jeśli zatem na niższym interwale zostałaby rozrysowana jakaś podażowa struktura techniczna, warto na jej podstawie spróbować dołączyć do krótkiej strony rynku, korzystając także z korzystnej relacji zysku do ryzyka. Potencjalnym celem korekty może być rejon 84,60.

Tomasz Gessner
EFIX Dom Maklerski S.A.
tomasz.gessner@efixdm.pl
https://twitter.com/EFIXDMDoradztwo

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub„doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.