Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

13.07.2017

Formacja harmoniczna na USDCHF

Wczoraj rynek ponownie zareagował na okrągły poziom 0.96000. Dodatkowo na wysokości tego kursu znajduje się zniesienie 61.8%, które może dziś zostać ponownie zaksięgowane. W przypadku wybicia dołem tego współczynnika wzrosną szanse na powstanie wewnętrznej formacji harmonicznej. Są tutaj dostępne dwie możliwości:

  • Pierwszy wariant zakłada reakcję rynku na zakończenie Gartleya (78.6%), które grupuje się ze zniesieniem zewnętrznym 127.2% w okolicach kursu 0.95825;
  • Drugi scenariusz dotyczy punktu D układu FT Pattern (88.6%), zgrupowanym ze współczynnikiem 161.8%, w pobliżu poziomu cenowego 0.95680.

Wymienione wyżej obszary cenowe stanowiły wcześniej na tej parze istotne miejsca technicznej reakcji. Co dodatkowo potwierdza te clustry Fibonacciego.

USDCHF, interwał H1

W przypadku powrotu do wzrostów na tej parze walutowej rynek może tym razem wybić lokalny opór na wysokości kursu 0.96870. Dodatkowo w okolicach tej ceny wypadało zniesienie 61.8% wewnętrznego swingu spadkowego z H4. Jeśli siła byków będzie większa, można spodziewać się ataku na okrągły poziom cenowy 0.97000. Na wysokości tego kursu znajduje się zakończenie geometrycznej korekty pędzącej (układu overbalance). Ten setup będzie bronił wcześniejszego impulsu spadkowego. Dopiero jego wybicie może otworzyć bykom drogę do dalszych wzrostów. Strefa oznaczona różowym kolorem, na poniższym wykresie, może okazać się jednak solidną zaporą podażową, po zaksięgowaniu której nastąpi silna reakcja spadkowa.

USDCHF, interwał H4

Daniel Kalinka

daniel.kalinka@fiboteamschool.pl

Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.