Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

23.08.2017

Rząd chroni górnictwo, a polityki energetycznej nadal nie mamy

Nadal nie mamy w Polsce perspektyw na długofalową, szeroką politykę energetyczną do 2050 r., która wytyczyłaby jasny kurs. W obecnych warunkach skazujemy się na gaszenie pożarów i łatania dziur, takich jak kryzysy w górnictwie.

Jest bardzo prawdopodobne, że pierwsze problemy pojawią się już niedługo, kiedy jasne stanie się, że budowa kolejnych odkrywek węgla brunatnego nie jest możliwa z powodu protestów społecznych. Tymczasem musimy wycofywać z rynku kolejne przestarzałe bloki wytwórcze, więc przy rosnącym popycie na energię, zaspokojenie potrzeb rozwijającej się gospodarki będzie coraz trudniejsze.

Nietrudno zauważyć, że pułap co najmniej 60 proc. węgla w 2030 r. w miksie energetycznym nie odbiega od prognoz, które pozostawił po sobie poprzedni rząd.

– Nie mamy długofalowej strategii, a jej podstawą mają stać się założenia dla sektora węglowego – mówi w rozmowie z MarketNews24 Justyna Piszczatowska, ekspert WysokieNapiecie.pl. – Nie wiadomo czy stawiamy na energetykę jądrową, nie wiemy jakie znaczenia ma mieć gaz czy odnawialne źródła energii.
Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.