Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

07.09.2017

Czy polska gospodarka jest silna?

Firmy działające w Polsce zdominowały ranking 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej, TOP 500 CEE, przygotowany przez Coface.

W dużej mierze z tego powodu, że firmy zestawiono według wielkości obrotu, a przecież Polska jest największym krajem z ujętych w tym zestawieniu. Jaka jest jednak siła naszej gospodarki pokazuje PKB w przeliczeniu na mieszkańca.

Jak wypada pod tym względem Polska na tle innych państw, z których firmy znalazły się w rankingu? – Region jest bardzo zróżnicowany, w Polsce PKB per capita to 11 tys. euro. W Słowenii 19 tys., a w Czechach 17 tys. Natomiast na Słowacji 15 tys. euro – mówi w rozmowie z MarketNews24 główny ekonomista Coface na Europę Centralną, Grzegorz Sielewicz. Natomiast znacznie gorzej niż Polska wypada Serbia z niecałe 5 tys. euro czy Bułgaria z ponad 6 tys. euro w 2016 r.
Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.