EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

05.10.2017

Ceny za ogrzewanie mieszkania rosną coraz szybciej

Brak polskiego węgla odpowiedniej jakości i rosnące ceny z importu sprawiają, że w tym roku za ogrzewanie domów zapłacimy znacznie więcej.

Zdaniem ekspertów WysokieNapiecie.pl to nie koniec podwyżek. Cena węgla może przebić nawet 1000 zł za tonę.

Ceny nie przebiły jeszcze magicznej kwoty 1000 złotych za tonę węgla grubego, ale sezon dopiero się rozpoczyna i trzeba się liczyć z dalszymi wzrostami. Cena od 900 do 1100 zł za tonę popularnego „orzecha” to będzie realny poziom.

– Wzrost cen za ciepło zapowiedziały już niektóre miasta, jak Ustka, Nysa, Łowicz – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl. – Są miasta, gdzie udział w systemie ciepłowniczym węgla jest mniejszy, dzięki wykorzystaniu gazu czy ciepła odpadowego z przemysłu, tam może uda się uniknąć podwyżek.

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek, 05.10.2017

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.