Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

09.10.2017

Polskie startupy mogą rozwiązać problemy energetyczne świata

Świat stoi przed wielkim wyzwaniem energetycznym: jak oszczędzać energię, magazynować ją i wykorzystywać wtedy, kiedy jest potrzebna. Ten problem mogą rozwiązać polskie startupy – uważa wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

– Rozwiązywanie problemów związanych z zapotrzebowaniem na energię, jej oszczędzanie, wykorzystywanie w taki sposób, aby ziemia była możliwa do zniesienia dla kolejnych pokoleń jest wyzwaniem globalnym. Dziś przed spółkami energetycznymi również w Polsce stoją wyzwania związane z gromadzeniem energii, kiedy jesteśmy w dolinie nocnej, by móc ją wykorzystywać w czasie najwyższej konsumpcji energetycznej – mówi w rozmowie z MarketNews24 Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.

Te wyzwania i problemy energetyczne rozwiązać mogą polskie startupy. – Inteligentne zarządzanie energią, wykorzystywanie jej  tylko wtedy, kiedy jest naprawdę potrzebna to także duży obszar, w którym możemy mieć wiele do zaproponowania, bo to inteligentne zarządzanie to jest przemysł 4.0 i internet rzeczy, w którym polskie startupy mają wiele do powiedzenia – podkreśla wiceminister Emilewicz.

Historyczny zakład Buffetta

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.