Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

16.10.2017

Wzrost cen miedzi jest ignorowany

Dzisiejsze dane o inflacji producenckiej w Chinach wzbudziły niepokój, ale to przecież nie jedyny argument za tym, by poszukiwać oznak przyspieszenia wzrostu cen także na poziomie konsumentów.

Innym jest zachowanie ceny miedzi. Ostatnio modne jest porównanie zmian tego metalu ze zmianami oczekiwań inflacyjnych w USA.

Dzisiejsze dane o inflacji producenckiej w Chinach wzbudziły niepokój

Źródło: Twitter @paul_dobson

Jak widać, za oceanem panuje od połowy roku przekonanie, że wzrost ceny miedzi nie będzie miało wpływu na tempo wzrostu cen w USA. Wcześniej to powiązanie obu wielkości było całkiem silne i trwałe. Wyższe ceny miedzi są widoczne już w Chinach, ale w USA import inflacji jeszcze nie ma miejsca. Rynek ropy naftowej nie przypomina tego miedziowego i może to jest usypiające. Niemniej wydaje się zasadne, by dokładniej śledzić odczyty związane z inflacją. Przypomnę, że subindeksy cen wskaźników ISM także przyjmują wysokie wartości.

Wracając do miedzi

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (3 głosów, średnia: 4,67 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.