EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

17.10.2017

Spekulacyjna karuzela na Bitcoinie

Ten rok zdecydowanie należy do fanów Bitcoina

Wartość najpopularniejszej kryptowaluty wzrosła od początku roku o kilkaset procent, co rozpala głowy coraz szerszej grupy amatorów szybkich zysków. Pojawiają się kolejne informacje o nowych możliwościach inwestowania na tym rynku. Kolejne, coraz bardziej szanowane, podmioty wydają komunikaty oznajmiające, że  zauważają ten rynek. Pojawiają się nowe sposoby zaangażowania kapitału w Bitcoina. Nie wszystko jednak jest złotem, co się świeci. Tu mamy przykład, że nawet zbudowanie funduszu opartego na notowaniach BTC jest zadaniem niełatwym.

Spekulacyjna karuzela na Bitcoinie

Źródło: Twitter @CharlieBilello

Gdy sam Bitcoin od końca września zdołał zyskać na wartości ponad 40 proc., to fundusz Bitcoin Investment Trust w tym okresie zdołał stracić 5 proc. Można się tylko domyślać, jakim sposobem do tego doszło, oraz jak czują się zapaleni zyskami posiadacze jednostek funduszu. Jest to także przestroga, by ślepo nie poddawać się modzie, a swoje inwestycje rozważać w spokoju.

W ostatnim czasie bank inwestycyjny Goldman Sachs otworzył się na bitcoiny.

Dlaczego nie nikt nie obawia się wyższych stóp?

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.