Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

18.10.2017

Dobre wieści dla Tesli

Analitycy Bank of America Merrill Lynch zdynamizowali swoje prognozy dotyczące przyszłości rynku samochodowego.

O ile jeszcze rok temu zakładano, że do 2030 roku 1 na 10 samochodów będzie elektryczny, tak teraz te prognozy mówią o udziale „elektryków” w relacji 1 do 3! Na zmianę opinii analityków wpłynęło kilka czynników: transformacja preferencji konsumentów, rosnąca dostępność aut, zmiany w regulacjach oraz infrastrukturze.

Poniższy wykres przedstawia aktualną prognozę udziału samochodów elektrycznych na rynku (linia żółta – prawa skala).

do 2050 roku samochody spalinowe praktycznie znikną z rynku

Jak widać, obecnie szacuje się, że do 2050 roku samochody spalinowe praktycznie znikną z rynku.

Rokiem przełomowym określa się rok 2030. Według prognoz koszt produkcji samochodu elektrycznego będzie niższy od produkcji samochodu napędzanego silnikiem spalinowym. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę całkowity koszt posiadania auta, to takim momentem przełomu może być już rok 2022 (dla europejskich aut napędzanych silnikiem Diesla) lub 2024 (dla aut produkowanych w USA, czy Chinach). W ciągu trzech najbliższych lat liczba modeli aut elektrycznych lub hybrydowych ma się podwoić z 116 w roku 2016 do 246 w roku 2020.

Tesla ma problemy z produkcją aut

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (3 głosów, średnia: 4,67 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.