03.11.2017

Automatyczne strategie: Price Action w platformie transakcyjnej Exeria

Metodologia Price Action polega na obserwacji zachowania ceny, wnioskowaniu na podstawie tego zachowania i ostatecznie – podjęciu decyzji inwestycyjnej bazującej na wnioskach.

Jest to prosta i zarazem skuteczna technika inwestycyjna. Trader otrzymuje od rynku jednoznaczną informację i może wykorzystać ją w taki sposób, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W dalszym ciągu równie istotne jest zarządzanie wielkością pozycji, jak i ocena, czy w pozytywnym wariancie potencjał transakcji umożliwia nie tylko pokrycie ryzyka z nią związanego, ale i wygenerowanie nadwyżki (RR).

Price Action daje zatem możliwość zdefiniowania warunków koniecznych do otwarcia pozycji, a kierunek zależny jest od trendu jaki został określony przez inwestora. Nie bez znaczenia jest również “miejsce” wystąpienia formacji PA na wykresie. Klasycznym i najpopularniejszym podejściem jest wyszukiwanie formacji w połączeniu z analizowaniem istotnych poziomów wsparć i oporów.

Trend należy wyznaczyć z wykorzystaniem wyższych interwałów czasowych.

Natomiast analizowanie zachowania ceny na niższych interwałach umożliwia inwestorowi identyfikację optymalnego momentu do zawarcia transakcji. Nie zaleca się stosowania technik Price Action na najniższych interwałach czasowych ze względu na wysokie ryzyko wystąpienia fałszywych sygnałów.

Platforma Exeria to wyjątkowa innowacja w kontekście narzędzi wykorzystywanych przez inwestorów. Dzięki Exerii każdy, kto ma odrobinę samozaparcia jest w stanie zautomatyzować swoje procesy inwestycyjne i tym samym uczynić swój trading bardziej systematycznym, prostszym i bardziej efektywnym.

Użytkownik w szybki i prosty sposób może stworzyć strategię automatyczną wykorzystującą jeden wskaźnik, jedną linię trendu lub linie poziome. Konstrukcja automatycznej strategii inwestycyjnej zawierająca więcej niż jeden element jest bardziej pracochłonna, ale w dalszym ciągu początkującemu użytkownikowi nie powinna zająć więcej niż kilkanaście minut.

W platformie są dostępne narzędzia (funkcje), które dają możliwość modyfikowania dowolnych serii danych.

Dzięki tym funkcjom użytkownik nie tylko może tworzyć własne wskaźniki, ale również wyszukiwać klasyczne, jak i własne formacje świecowe. Możliwe jest definiowanie parametrów formacji jak i tworzenie zależności między parametrami.

Poniższy filmik pokazuje, jak stworzyć warunki do wyszukiwania formacji Pinbar o następujących założenia – szerokość korpusu świecy nie może być większa niż 30 pipsów, dłuższy cień musi mieć w tym samym czasie długość nie mniejszą niż 45 pipsów, a krótszy nie większą niż 15 pipsów. W tym przykładzie został wykorzystany dodatkowy filtr, by wskazywać sygnały o kierunku zgodnym ze świecą popytową (kolor zielony) lub świecą podażową (kolor czerwony). Zmieniając położenie linii poziomych na panelach pozwala regulować maksymalną szerokość „ciała” świecy jak i minimalną i maksymalną długość knotów.

Warto zwrócić uwagę, że na tym etapie strategia automatyczna nie bierze pod uwagę „miejsca” występowania formacji na wykresie.

Exeria daje jednak możliwość uzależnić generowanie sygnałów z formacji Price Action od tego, że formacja:

– występuje na wyznaczonym uznaniowo wsparciu lub oporze,

– występuje w pobliżu linii trendu lub jej przełamania,

– występuje w konkretnym obszarze (strefy wsparcia lub oporu),

– występuje w tym samym momencie, co sygnał generowany np. przez wskaźnik AT.

W momencie, kiedy strategia automatyczna jest już gotowa, użytkownik może zadecydować w Exerii o realizowaniu sygnałów w sposób automatyczny lub manualny. W trybie manualnym Exeria informuje o wystąpieniu sygnału, ale to do inwestora należy ostateczna decyzja. Korzystanie ze strategii automatycznych w trybie manualnym jest też fenomenalnym sposobem na analizowanie dużej ilości rynków jednocześnie. Algorytmy, w przeciwieństwie do inwestora, nie czują zmęczenia, przytłoczenia czy dezorientacji.

W sferze handlu algorytmicznego platforma Exeria ma olbrzymie możliwości. To, jak zostaną one wykorzystane, zależy w dużej mierze od wiedzy, doświadczenia i pomysłowości korzystających z niej użytkowników.

 

Dowiedz się więcej o możliwościach Exerii

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Exeria

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.