09.11.2017

Firmy zagraniczne źle oceniają zmiany w podatku dochodowym

Firmy zagraniczne w Polsce, a jest ich ponad 26 tys. i zatrudniają 5,5 mln pracowników, jako niekorzystne uważają zmiany w ustawie o podatku dochodowym CIT.

27 października 2017 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o CIT, wprowadzając kilka istotnych poprawek do projektu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Wydatki na niektóre usługi niematerialne oraz opłaty z tytułu korzystania z praw autorskich, praw własności przemysłowej lub know-how ponoszone na rzecz podmiotów powiązanych oraz podmiotów z siedzibą w tzw. rajach podatkowych będą mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów do maksymalnej wysokości 5 proc. EBITDA.

Dlaczego zmiany w CIT są oceniane negatywnie? W rozmowie z MarketNews24 mówi o tym Joanna Jaroch-Pszeniczna, wicedyrektor Francusko–Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP).

Presja inflacyjna w USA wciąż w grze – uwaga na FOMC

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...

Exeria

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.