13.11.2017

Szerokie i „intradayowe” spojrzenie na DAXa

Spadki na niemieckim indeksie DAX są kontynuowane wraz z otwarciem nowego tygodnia. Szerokie spojrzenie na wykres pozwala wyznaczyć dwa kluczowe poziomy, które warto obserwować w sytuacji, gdy kierunek południowy będzie kontynuowany. Pierwsza strefa popytowa znajduje się na poziomie ZZB, potwierdzonym wewnętrznym współczynnikiem Fibo 38,2% po kursie 12893 pkt, a więc już bardzo blisko obecnych notowań. Kolejny schemat wynika z równości korekt. Dolna podstawa układu overbalance znajduje się na okrągłym poziomie 12500 pkt, gdzie zlokalizowany jest najsilniejszy współczynnik wewnętrzny 61,8%. W przypadku typowego daytradingu, spojrzenie średnioterminowe daje nam obraz panującego sentymentu oraz informuje o kluczowych strefach możliwej zmiany trendu.

DAX D1

Obecne spadki respektują średnią SMA 35 z perspektywy interwału M30. Trwałe wybicie ponad średnią będzie sygnałem zaburzenia panującej dynamiki. Dodatkowym „alertem” na temat zmiany trendu będzie korekta overbalance wyznaczona na obecnym impulsie spadkowym. Opory wyznaczone są przez schody cenowe wynikające z biegunowości wybijanych poziomów (13100 pkt, 13350 pkt).

 

DAX M30

Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (4 głosów, średnia: 3,75 z 5)
Loading...

Tagi: .de30 dax

Exeria

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.