Zapisz się na webinar

28.11.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 29.11.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek kreśliły dalej intradayową korektę spadkową o złożonym charakterze, wpisującą się obecnie w schemat trójkąta. Kurs ciągle ma szanse – tak jak pisaliśmy w przeddzień – pójść wyżej, w stronę 2540.

Gdyby patrzeć na sam trójkąt – bez szerszego “tła”, na którym powstał – to nie można by wykluczyć, że przekształci się on we flagę prowzrostową i tym samym kurs zejdzie najpierw do ok. 2454-58 – wsparcia intra wzmocnionego zniesieniem 61,8% wcześniejszych wzrostów (poziom 2455).

blog fw20 29.11.17 w1

Jeśli jednak założymy, że już tak naprawdę od środy trwa Elliottowska tzw. korekta złożona, to możemy jednak więcej szans dawać koncepcji wybicia z trójkąta górą. Zwykle bowiem tego typu korekty: płaskie, złożone – jeśli zaczyna się w ich ramach kształtować trójkąt – implikują zbliżające się wybicie, w tym wypadku na północ, bo wcześniejszy ruch, przed korektą złożoną, był wzrostowy.

Gdyby jednak ta koncepcja się nie sprawdziła i kontrakty mimo wszystko spadły niżej, do 2454-58, i stamtąd się dopiero odbiły, to wydaje się, że zwiększyłoby się tym samym prawdopodobieństwo utworzenia RGR w ramach konsolidacji na D1. Pisaliśmy o takiej możliwości wielokrotnie.

blog fw20 29.11.17 w2

Podobnie często nawiązywaliśmy do koncepcji alternatywnej, zgodnie z którą Św. Mikołaj może wykonać rajd  w stronę przynajmniej ok. 2600.

Kurs kreśliłby w tej sytuacji- zamiast RGR – trójkąt symetryczny rozszerzający się na D1 (dla innych formację megafonu).

Taka opcja dalszego rozwoju sytuacji byłaby, jak się zdaje,  wsparta wybiciem trójkąta intra w górę.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.