Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

06.12.2017

Próba rozruszania złogów gotówkowych w USA

Reforma podatkowa w USA jawi się jako skok na kasę dokonany przez najbogatszych, czyli niejako spłatę przez Republikanów długu wobec osób wspierających ich kampanię. Ulgi podatkowe dla posiadaczy prywatnych samolotów i pół golfowych z pewnością nie dotyczą większości Amerykanów. Kontrowersji jest tu więcej i szeroko rozpisują się o tym media. Jest tu jednak także element, który może być dobrym argumentem dla ściągnięcia gotówki do Ameryki. Nie, nie chodzi o inwestycje podmiotów zagranicznych, ale ściągnięcie gotówki, która aktualnie należy do spółek amerykańskich, ale z powodów podatkowych jest przetrzymywana na kontach poza granicami kraju. Może temu służyć obniżka podatków dla przedsiębiorstw. Jest o co walczyć. Wg danych Bank of America amerykańskie przedsiębiorstwa posiadają ok. 1 bln dolarów rezerw gotówkowych, z czego 80 proc. znajduje się na kontach zagranicznych. Rzućmy okiem na poniższe dane:

Źródło: Bank of America, Yahoo!

Liderem niezaprzeczalnym w ilości zgromadzonej gotówki jest Apple. To pond ćwierć biliona dolarów, które leży odłogiem. Wskazane tu spółki zgromadziły ok. 800 mld dolarów. Jeśli zmiany w podatkach zostaną uchwalone, będzie sposobność do tego, by te złogi gotówkowe rozruszać. Problem w tym, że koszt takiego rozwiązania jest olbrzymi. Propozycje, które ostatnio zaakceptował amerykański Senat odcinają część Amerykanów od ochrony zdrowia oraz obciążają klasę średnią.

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (4 głosów, średnia: 3,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.