06.12.2017

Raport poranny – waluty świat – EUR/USD testuje wsparcie, USD/JPY oraz USD/CAD w ważnych punktach

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin handlu rynek EUR/USD podjął próbę wykształcenia jakiegoś większego ruchu w dół, który mógłby się rozpocząć po pokonaniu ważnych wsparć wszywanych przeze mnie w poprzednich raportach.

EUR/USD

Póki co naruszenie, czy poważny test tych poziomów, nie uaktywniło strony podażowej, a tym samym dalszy kierunek trendu tej głównej pary dolarowej pozostaje sprawą otwartą. Na co zatem czekamy ? Dla mnie ważne punkty brzegowe, na które obecnie zwracałbym uwagę znajdują się w strefie 1,180-1,1790 oraz w okolicach 1,1915. Te punkty brzegowe są ograniczeniami konsolidacji , która buduje się na wykresie tej pary od 27 listopada.

Moim zdaniem kierunek wybicia z tego trendu bocznego wskaże dalszy kierunek trendu omawianej pary. Układ cykliczny EURE/USD oraz techniczny obraz indeksu dolarowego moim zdaniem preferują scenariusz spadkowy. Jeśli rzeczywiście zobaczymy wybicie dołem z prezentowanego wyżej trendu bocznego, to pierwszych celów szukałbym w okolicach 1,1650-1,1720, a genezę tych wsparć pokazałem na pierwszym z powyższych wykresów.

USD/CAD

W ciekawym miejscu zatrzymał się rynek USD/CAD i teoretycznie zakładając umocnienie dolara amerykańskiego można wskazać obecne poziomy jako dobre miejsce do gry pod zwyżkę ww. pary.

Poziom obrony dla koncepcji wzrostowej znajduje się na 1,2620. Pierwszych celów w przypadku realizacji scenariusza wzrostowego szukałbym w okolicach 1,2770.

USD/JPY

Po wysokim otwarciu tygodnia oglądamy mocne cofnięcie na rynku USD/JPY. Jednak na obecnym etapie bezpieczniej jest klasyfikować jako ruch korekcyjny.

Dla mnie taka teza będzie obowiązująca dopóki wsparcie na 111,80 będzie utrzymane. Z drugiej strony, co byłoby sygnałem wzrostowym ? Dla mnie pierwszym sygnałem byłby ruch do okolic  112,45, gdzie widzę najbliższe, krótkoterminowe opory. Kolejnym potwierdzeniem wariantu wzrostowego  byłoby pokonanie 112,70.

 

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.

tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (3 głosów, średnia: 4,33 z 5)
Loading...

Exeria

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.