EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

07.12.2017

O przyszłości finansów na Impact fintech’17

Impact fintech’17 a innowacje

Impact fintech’17 to jedno z najważniejszych wydarzeń fintechowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Dwudniowy kongres zebrał ponad 150 światowej klasy ekspertów z dziedziny innowacji w sektorze bankowym i finansowym. Program Impact fintech’17 ma na celu pokazać jasną wizję przyszłości finansów.

Program i uczestnicy kongresu

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję spotkać się i porozmawiać z ekspertami i liderami branży finansowej, jak Adam Kostyal (Nasdaq), Robert Luton (Mastercard), David Rowan (Redaktor – założyciel WIRED). W kongresie uczestniczyli też przedstawiciele polskiego rządu, m.in. Anna Streżyńska (Ministerstwo Finansów), czy Jadwiga Emilewicz (Ministerstwo Rozwoju). Wystąpienia miało okazję zobaczyć ponad 1.000 uczestników z ponad 40 krajów.

Tematami przewodnimi były AI, cyberbezpieczeństwo, ubezpieczenia, e-commerce oraz fintech.

Impact fintech’17 – ważne wydarzenie dla polskich przedsiębiorców i zagranicznych inwestorów

Impact fintech’17 zadbało również o liczne wydarzenia towarzyszące, jak Impact Link – spotkania 1:1 startupów z inwestorami, Startup4Export – przedstawienie swojej koncepcji na głównej scenie przed międzynarodowym jury, czy Business Booster – panel dyskusyjny ze specjalistami z PARP, PFR czy NCBR, które wspierały w dostarczeniu informacji o możliwości zdobycia dofinansowania na rozwój biznesu.

Startup Arena

Jednym z ciekawszych wydarzeń była Startup Arena, podczas której aż 60 firm miało możliwość zaprezentowania swoich rozwiązań podczas kilkuminutowych wystąpień. Poza Strutup’ami prezentacje przygotowali przedstawiciele najlepszych Fintech Hubów nie tylko z Europy, ale i z całego świata.

W jednej z pięciu kategorii – AI – publiczność mogła zobaczyć innowacyjną platformę do tworzenia i uruchamiania strategii automatycznych – Exeria.

Jakie są plany dla Polski?

Jak wspomniała Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju, już na początku 2018 roku planowane jest powstanie regulacyjnej piaskownicy dla rodzimego fintechu. Ponadto dużą wartością ma być kapitał zagraniczny, który zasili firmy technologiczne i finansowe z Polski.

 

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (5 głosów, średnia: 4,20 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.