Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

07.12.2017

Raport poranny – dolar się umacnia ale różnie na poszczególnych parach

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku EUR/USD upłynęło pod znakiem dryfowania kursu tej pary w kierunku „południowym”. Pomimo że ważne wsparcie, o których pisałem wczoraj były naruszane nie było klasycznego przyspieszenia spadków, co często zapowiada nową falę.

Uwzględniając opisane wyżej zachowanie tego rynku można powiedzieć, że kierunek dalszego trendu nie został póki co określony, a co za tym idzie na takie sygnały obecnie czekamy. Niestety jutro mamy dane z amerykańskiego rynku pracy i obawiam się, że podobne do obecnego zachowanie EUR/USD możemy obserwować do jutrzejszych godzin popołudniowych. Jeśli miałbym spojrzeć na ten rynek w szerszym terminie, to cały czas widzę szereg wskazówek czy technicznych sugestii, które preferują scenariusz spadkowy dla eurodolara. Dla mnie zanegowaniem takiego scenariusza w krótkim terminie byłby wzrost kursu tej pary do okolic 1.1904, gdzie znajduje się górne ograniczenie prezentowanej na powyższym wykresie konsolidacji.

Wyraźne umacnianie dolara widzimy na omawianych wczoraj parach czyli na USD/JPY i USD/CAD i tym samym wydaje się, że dłuższe niż kilka godzin perspektywie, warianty wzrostowe będą na tych rynkach realizowane.

Na USD/JPY odbicie od wskazywanych wczoraj wsparć było początkowo powolne, ale obecnie rynek ten wyraźnie przyspiesza.

Dla mnie najbliższe cele dla tej pary znajdują się w strefie 113.0-113.25, a kolejne w okolicach 113.40-113.65. Robot inwestycyjny, który znajduje się w EXERII na danych 15 min mógł otworzyć długą pozycję w okolicach 112.35 i pozycja ta jest do chwili obecnej utrzymywana. Mechaniczny poziom obrony dla długiej pozycji tego robota znajduje się w okolicach 112.45.

Bardzo dynamiczne odbicie od wskazywanych wczoraj wsparć oglądamy z kolei na rynku USD/CAD i wydaje się, że obecnie będziemy dążyć co najmniej do górnych ograniczeń prezentowanej na poniższym wykresie konsolidacji.

Opory te znajdują się w pobliżu 1.2910. Oczywiście pokonanie tego poziomu otworzyłby drogę do rozwinięcia się nowej, zapewne średnioterminowej fali wzrostowej. Taki scenariusz wydaje się być obecnie wariantem preferowanym. Najbliższe wsparcie znajduje się na 1.2758, a jego geneza została pokazana wyżej. Oczywiście można próbować rozgrywać scenariusz wzrostowy dla tej pary „manualnie” szukając celów, wsparć, oporów czy metod kontroli pozycji. Można jednak skorzystać z gotowych strategii/robotów nastawionych np. na trend wzrostowy. Takim robotem jest robot o symbolu 1.2_EFIX_T_long_CEX(10.3), który otworzył długą pozycję wczoraj w okolicach 1.2745 i trzyma ją do chwili obecnej.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (3 głosów, średnia: 3,67 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.