Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

13.12.2017

Co myślicie o Bitcoinie? Podsumowanie sondy.

Co z tym Bitcoinem?

Statystyki pokazujące zainteresowanie Bitcoinem przebijają sufity. Google Trends jasno pokazuje, że od ponad miesiąca słowo bitcoin wpisywane jest w wyszukiwarkę znacznie częściej. Na rynku pojawiają się firmy oferujące szkolenia pt. Jak zarobić na bitcoinie. Media piszą o odnalezionych bitcoinach wartych dzisiaj fortunę, z których najgłośniejszą była sprawa Bułgarii. Szacuje się, że kraj ten może być w posiadaniu 213000 bitcoinów o wartości ponad 3 mld dolarów.

Rośnie grono zwolenników, jak i przeciwników. Do dyskusji włączają się instytucje finansowe i organy państwowe. NBP i KNF stworzyły nawet stronę ostrzegającą przed kryptowalutami.

Notowania

Cena kryptowaluty zdaje się nie mieć hamulca i pnie się w górę zdobywając każdego tygodnia nowe szczyty. Chwilowe korekty nakręcają środowisko spekulantów. Brokerzy zachęcają do tradowania i oferują zarówno otwieranie pozycji kupna jak i sprzedaży. Im więcej informacji, tym większa zmienność kryptowaluty.

CFD Bitcoin, notowanie z 13.12.2017

bitcoin wykres 13122017

Jak czytamy w Wall Street Journal żadna cyfrowa waluta nie zdejmie szybko z tronu dolara, jednak bitcoin jest czymś więcej, niż tylko walutą. Jest kompletnie nowym systemem zarządzania, sposobem na wymianę majątku w społeczeństwie. Krótko mówiąc, to jedna z najbardziej wpływowych innowacji w sferze finansów od ponad 500 lat.

Waszym zdaniem

Na stronie Ticker.pl umieściliśmy sondę, aby poznać Wasze zdanie na temat rosnącego zainteresowania bitcoinem. Większość (43%) podziela opinię, że kryptowaluta to bańka spekulacyjna i wróżą jej rychłe pęknięcie.  Duża część z uwagą przygląda się sytuacji, aczkolwiek uważa popularność bitcoina za podejrzane zjawisko (20%). Nie brakuje optymistów (26%), którzy traktują kontrakty jak dobrą okazję do inwestycji. Na razie zaledwie 11% Czytelników zamierza realizować zyski.

Nadal będziemy czujnym okiem patrzeć na wykresy i dzielić się z Wami naszymi prognozami.

Nowa sonda

A tymczasem zapraszamy Was do wzięcia udziału w kolejnej sondzie, z której pytamy o Wasze podsumowanie 2017 roku. Jesteśmy ciekawi, jak radziliście sobie na rynku w mijającym roku i czy jesteście w stanie już ocenić, czy siódemka w dacie przyniosła więcej szczęścia, czy może okazała się czarnym kotem przebiegającym drogę.

Czytaj także:

BitCoin po 15k USD, a my jak Zorba

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (3 głosów, średnia: 3,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.