EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

04.01.2018

Okazje inwestycyjne 2018

Bardzo dobre wyniki usługi w 2017

Początek 2018 roku to czas podsumowań. Jedną z usług, jakiej chcemy się dzisiaj przyjrzeć jest doradztwo inwestycyjne w EFIX Dom Maklerski S.A. Dokładniej – przeanalizujemy sygnały transakcyjne przygotowywane przez ekspertów Departamentu Doradztwa Inwestycyjnego.

W 2017 roku zespół analityków EFIX Dom Maklerski S.A. wygenerował dla swoich Klientów 290 sygnałów transakcyjnych. Dotyczyły one głównie par walutowych (rynek forex) oraz kontraktów na indeksy giełdowe, czy sporadycznie towary.

Czym są sygnały?

Analitycy EFIX Dom Maklerski S.A. przedstawiają swoje idee transakcyjne. Spośród setek instrumentów wybierają te, które wydają się najbardziej atrakcyjne. W gotowym sygnale znajdziemy informację o poziomie ceny, jaka będzie dla nas korzystna do zawarcia transakcji kupna bądź sprzedaży. Każdy sygnał ma przypisany poziom potencjalnej realizacji zysku (Take profit), czy zabezpieczenia pozycji przed nadmierną stratą (Stop loss).

Sama realizacja sygnału jest bardzo prosta. Po otrzymaniu wiadomości SMS możemy od razu zawrzeć transakcję zarówno z poziomu przeglądarki, jak i aplikacji mobilnej. Bardzo pomocna okazuje się tutaj opcja kalkulatora, która pozwoli na dopasowanie wielkości jednostki transakcyjnej do akceptowalnego przez nas ryzyka.

Jeśli sytuacja na danym instrumencie się zmieni, otrzymamy aktualizację sygnału.

Jak wybierane są najlepsze okazje?

Analitycy EFIX DM posługują się kombinacją analizy technicznej i fundamentalnej. W przypadku tej pierwszej, wyszukiwanie sygnałów transakcyjnych jest oparte na połączeniu klasycznych formacji, układów świecowych, Price Action, czy analizy kilku interwałów. Z kolei w zakresie fundamentów monitorowane są sytuacje, które na danym instrumencie mogą spowodować ponadprzeciętną zmienność, czy też oczekiwany przez analityków kierunek ruchu.

Przejdźmy do wyników

Jak widzimy, usługa przewiduje kilka wariantów podejmowanego ryzyka. Jednak inwestując nawet niewielkimi jednostkami (0,1 lota), czy ryzykiem na poziomie 1%, moglibyśmy osiągnąć pozytywne rezultaty. Przy założeniu, że w marcu 2017 roku rozpoczęlibyśmy swoją aktywność z kapitałem 10 000 PLN na rachunku inwestycyjnym, na koniec roku moglibyśmy otrzymać wynik 11 906 PLN. W dodatku przy założeniu, że ryzykujemy tylko 1% swojego kapitału.

Linia kapitału (w okresie 01.03.-31.12.2017r.)

Ile to 1% kapitału? Jaką jednostką powinieneś inwestować, aby nie przekroczyć zakładanego przez Ciebie ryzyka? Tutaj bardzo pomocny okaże się kalkulator inwestora, który znacząco ułatwi zarządzanie wielkością pozycji.

Analitycy EFIX Dom Maklerski S.A. pokazują, że można przygotować wartościową usługę, która będzie wygodna w obsłudze i przede wszystkim transparentna dla Klientów.

Dowiedz się więcej o sygnałach transakcyjnych

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.