05.01.2018

Raport poranny – Rynki w korektach, zadecydują dzisiejsze dane

Podczas wczorajszego handlu rynek eurodolara wykształcił całkiem ładną i gładką falę wzrostową, która zdołała podnieść kurs tego instrumentu do nowych maksimów. Tutaj jednak na inwestorów „czekała” dość istotna strefa oporów, która i tym razem zatrzymała wzrosty tego rynku.

W godzinach wieczornych i nocnych na EUR/USD rozwinęło się dość wyraźne cofniecie, które na obecnym etapie na strukturę korekcyjną. Uwzględniając powyższy fakt oraz to, że wczorajsza fala była stosunkowo krótka, wydaje się iż dalsze umacnianie euro względem dolara jest możliwe. Dla mnie taka teza będzie obowiązująca dopóki utrzymywać się będziemy nad strefą wsparć kończącą się na 1.2034, której to genezę pokazałem na poniższym wykresie.

Obecnie zapewne inwestorzy czekają na dane o inflacji w strefie euro oraz na dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Moim zdaniem po tych danych można oczekiwać zdecydowanego zwiększenia zmienności na omawianej parze, pomimo faktu, że dzisiejsza sesja jest ostatnią w tym tygodniu. Co byłoby sygnałem kontynuacji wzrostów na EUR/USD ? Dla mnie powrót nad 1.2075, gdzie widzę najbliższe opory. W takim przypadku w perspektywie kolejnych dni atak na ostatnie szczyty miałby spore szanse zakończyć się sukcesem. Z drugiej strony czego można byłoby oczekiwać jeśli wsparcie na 1.2034 zostałoby pokonane ? Moim zdaniem wówczas celem dla omawianej pary byłyby zapewne okolice 1.200, gdzie znajduje się minimum ostatniej, większej korekty. Dla mnie scenariuszem preferowanym jest scenariusz wzrostowy i jeśli ktoś ma podobne oczekiwania, a nie ma czasu na ciągłe obserwowanie rynku może do otwarcia, kontroli i zamknięcia pozycji użyć jednego z robotów kierunkowych znajdujących się w EXERII np. o nazwach rozpoczynających się na 1.1_EFIX lub 1.2_EFIX. Dla inwestycji dość ciasno kontrolowanych dobre wydają się być dane np. 5-cio lub 15 minutowe.

Całkiem ładny, aczkolwiek zdecydowanie słabszy wzrost oglądaliśmy również wczoraj na rynku GBP/USD, jednak podobnie jak to ma miejsce na eurodolarze, obecnie widzimy tutaj dość spore cofniecie.

Na obecnym etapie to cofnięcie traktuję jako ruch korekcyjny i tak będzie dopóki wsparcie na 1.3505 będzie utrzymane. W przeciwnym wypadku oczekiwałbym drugiej nogi spadkowej korekty (pisałem o tym wczoraj), która to „noga” mogłaby ściągnąć kurs popularnego „kabla” co najmniej do okolic 1.3455-1.3438. Genezę tych wsparć pokazałem wyżej. Jeśli kurs GBP/USD zdołałby wrócić np. po dzisiejszych danych do okolic 1.3577, to wariant z ruchem do okolic 1.3715 stałby się ponownie obowiązujący. Na tym ostatnim poziomie biegnie wewnętrzna linia średnioterminowego kanału, która to jest górnym ograniczeniem prezentowanej niżej, dość istotnej dla mnie strefy oporów.

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Exeria

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.