09.01.2018

Raport poranny – Mocny dolar, ciekawie na głównych parach

Kontynuacja umacniania dolara, to dominujący trend na początku obecnego tygodnia, który to ruch ma spory wpływ na zachowanie głównych par.

Jeśli obecne umocnienie amerykańskiej waluty ma być tylko korektą, to wkrótce ten ruch powinien się zakończyć. Ważne opory na indeksie dolarowym pokazałem na poniższym wykresie i jak widać powoli kurs tego instrumentu się do nich zbliża.

Biorąc pod uwagę dynamikę obecnego ruchu, test tych oporów powinien nastąpić na dzisiejszej, najpóźniej na jutrzejszej sesji.

 

Główne pary

Jeśli chodzi o główne pary, to silne w krótkim terminie spadki będące konsekwencją umacniania USD oglądamy na eurodolarze i popularnym „kablu”.
Na pierwszym z ww. instrumentów ten ruch w dół jest moim zdaniem co najmniej korektą impulsu budującego się od 15 grudnia 2017.

EUR/USD

Przy takich założeniach, ważnych wsparć szukałbym w okolicach 1.1912-1.1890, a genezę tej strefy pokazałem na powyższym wykresie. Jak widać, obecnie jesteśmy już dość blisko tych wsparć, a tym samym wkrótce na EUR/USD powinniśmy zobaczyć uaktywnienie strony popytowej. Moim zdaniem wykształcenie co najmniej wyraźnego odbicia w perspektywie najbliższych dni jest wysoce prawdopodobne, jednak czy to będzie tylko większa korekta, czy też nowa fala wzrostowa, pokaże dynamika i struktura ewentualnego ruchu w górę. Najbliższe opory znajdują się na 1.1975, a kolejne w pobliżu 1.2005.

GBP/USD

Mocny ruch w dół oglądamy również na rynku GBP/USD, jednak patrząc na wykres tego instrumentu w średnim terminie, nie widać póki co zagrożenia dla trendu wzrostowego.

Moim zdaniem, jeśli obecny ruch jest korektą i przybierze ona postać klasycznego zygzaka, to modelowym celem dla omawianej pary mogłaby być strefa 1.3465-1.3440. Poniżej geneza.

Taki scenariusz będzie możliwy dopóki kurs GBP/USD nie wróci ponad 1.3540, gdzie znajduje się górna część pokonanej dzisiaj strefy wsparć.

USD/JPY

Bardzo ciekawie robi się moim zdaniem na rynku USD/JPY, gdzie może się wypełniać formacja trójkąta symetrycznego.

Formacja ta poprzedzona jest ruchem w górę. To oznacza, że w teorii mamy spore szanse na kontynuację tego trendu czyli umacniania dolara względem jena. Dla mnie pierwszym, mocnym sygnałem możliwej realizacji takiego scenariusza będzie już sam test okolic 113.34, gdzie znajduje się górne ograniczenie owego trójkąt. Wybicie z tej formacji górą (pokonanie ww. poziomu), otworzyłoby drogę co najmniej do okolic 114.94. Jako, że ten znajduje się powyżej istotnych oporów, być może celem byłyby jeszcze wyższe poziomy cenowe. Więcej na ten temat pisałem w ostatnim raporcie tygodniowym.

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

 

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Exeria

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.