10.01.2018

Raport poranny – EUR/USD odbija od wsparć, GBP/USD wsparcia dopiero testuje

Podczas wczorajszego popołudniowego handlu rynek eurodolara dotarł do górnych ograniczeń wskazanej w ostatnim raporcie strefy wsparć i po ukształtowaniu lokalnych, pozytywnych dywergencji zaczął od tych wsparć odbijać.

Tym samym mamy zapewne odbicie, o którym pisałem wczoraj i od jego struktury i dynamiki zależeć będzie klasyfikacja tego ruchu jako korekty lub jako nowej fali wzrostowej. Na obecnym etapie, kierując się zasadami bezpieczeństwa, ale również strukturą ostatnich spadków zakładam, że obecne odbicie będzie korektą. Przy takich założeniach minimalnych celów obecnego odbicia szukałbym w strefie 1.1975-1.1980, a w wariancie optymistycznym w pobliżu 1.20-1.2022. Genezę tych oporów pokazałem na poniższym wykresie.

Oczywiście pokonanie tego ostatniego oporu sugerowałby, że umocnienie euro względem dolara nie jest korektą, ale nową falą wzrostową. Gdzie znajduje się poziom obrony dla przedstawionego wyżej scenariusza wzrostowego ? Dla mnie w okolicach 1.1915, gdzie znajdują się ostatnie minima.

Scenariusz z pogłębieniem korekty wydaje się być najbardziej prawdopodobny na rynku GBP/USD, gdzie w dniu wczorajszym oglądaliśmy nieudane próby sforsowania wskazywanych w poprzednim raporcie oporów.

Moim zdaniem droga do modelowej strefy wsparć zostanie otwarta w momencie pokonania wsparcia na 1.3505. W takim przypadku następnym celem dla GBP/USD powinny być okolice 1.3470-1.3440, gdzie znajduje się ważne, krótkoterminowa strefa wsparć. Na tych poziomach powinien się rozstrzygnąć dalszy trend omawianego rynku. Co zmieniłoby obraz omawianej pary na pro wzorstowy? Z obecnych poziomów pokonanie okolic 1.3550. Jeśli najpierw nastąpi test ww. strefy wsparć, to mocne odbicie od niej z pokonaniem co najmniej 1.350.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Exeria

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.