12.01.2018

Raport poranny – Słaby dolar, silne waluty europejskie – uwaga na EUR/USD i GBP/USD

Znaczące osłabienie dolara i towarzyszące mu umocnienie walut europejskich, to główne czynniki wpływające na trendy najważniejszych par na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin. Wskazana wyżej sekwencja zdarzeń miała znaczący wpływ na trend eurodolara, gdzie sygnały pro spadkowe, o których pisałem wczoraj zostały zanegowane.

EUR/USD

Co więcej, kurs tej pary ustanowił nowe maksima. To oznacza, że mamy tutaj kontynuację średnioterminowego trendu wzrostowego, którego celem w takim horyzoncie mogą być np. okolice 1.25.

Patrząc na krótkoterminowy wykres omawianej pary widzimy, że trend wzrostowy jest bardzo dynamiczny, a poszczególne fale mają po kilkadziesiąt pipsów bez większych korekt. Zakładając, że ta dynamika jeszcze przez jakiś czas się utrzyma można próbować wskazać poziomy, gdzie kurs EUR/USD może się cofnąć nie negując scenariusza wzrostowego. Takim pierwszym wsparciem są okolice 1.210, a kolejnym strefa 1.2040-1.2028. Moim zdaniem dopóki te ostatnie poziomy będą utrzymane, obecny trend wzrostowy powinien być kontynuowany. Inwestorzy nie mający czasu ani wiedzy jak kontrolować trend wzrostowy mogą użyć jednego z kierunkowych (nastawionych na trend wzrostowy) robotów z platformy EXERIA, który otworzy pozycje na sygnał kontynuacji, będzie ją kontrolował oraz zamknie gdy pojawią się sygnały odwrócenia.

GBP/USD

Test wskazanych wczoraj wsparć i dynamiczne odbicie od tych poziomów, to sekwencja, która rozpoczęła wczoraj sekwencję wzrostową na rynku GBP/USD.

Potwierdzeniem scenariusza wzrostowego jest obecne wybicie górą z lokalnej konsolidacji i atak na ostatnie maksima. Wskazywane we wczorajszym raporcie roboty inwestycyjne z EXERII otworzyły długie pozycje mniej więcej w okolicach 1.3495 i utrzymują ją do chwili obecnej.

Tym samym mają już ok. 110 pipsów „papierowego” zysku, co jest wynikiem dość przyzwoitym. Co na obecnym etapie sugeruje dla tej pary analiza techniczna? Moim zdaniem daje spore szanse na kontynuację wzrostów z kolejnym poważnym celem znajdującym się na 1.3725. Jak widać na poniższym wykresie w tych okolicach biegnie wewnętrzna linia średnioterminowego kanału wzrostowego.

Mechaniczny poziom obrony dla obecnego trendu znajduje się dla mnie na 1.3580, a uznaniowy na 1.3540.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Exeria

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.