EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

07.02.2018

Raport poranny – Dolar w ważnym punkcie podobnie jak większość głównych par

Indeks dolarowy, który opisywałem wczoraj w dalszym ciągu znajduje się w istotnej strefie oporów i pomimo kontynuacji umacniania USD na wczorajszej sesji, moje projekcje zakładające, że korekta wzrostowa właśnie się wypełnia, pozostają póki co dalej w mocy.

Tym samym w perspektywie kilkunastu godzin oczekiwałbym aktywacji podaży na USD, co powinno przełożyć się na trendy głównych par.

Jeśli chodzi o EUR/USD, to sugerowany wczoraj wariant z trójkątem został zanegowany, ale rynek zatrzymał się w miejscu gdzie dwie ostatnie lokalne fale w dół były równe.

Na takim poziomie często kończą się ruchy korekcyjne, a tym samym dopóki wczorajsze minimum (1.2314) będzie utrzymane, taka teza (zakończenie korekty) wydaje się najbardziej prawdopodobna. Pierwszym sygnałem realizacji takiego scenariusza byłoby dla mnie pokonanie okolic 1.2410, gdzie widzę najbliższe, lokalne opory.

Bardzo zbliżone wnioski można wyciągnąć w stosunku do pary GBP/USD, gdzie ważne wsparcia zostały wczoraj naruszone, jednak rynek szybko nad nie powrócił budując dodatkowo dość ładną formację młota (dane 4H)

Tym samym dopóki wczorajsze minima będą utrzymane (1.3836) preferowanym scenariuszem wydaje się być kontynuacja umacniania funta względem dolara w kierunku 1.4180 w perspektywie kolejnych dni.

Spora zmienność, jednak bez zanegowania sygnałów pro spadkowych, to krótki opis zachowania rynku USD/JPY z ostatnich kilkunastu godzin.

Tym samym moim zdaniem celem dla tego rynku w perspektywie kolejnych dni w dalszym ciągu pozostaje strefa 108.12-106.40, której genezę pokazałem wyżej. Poziom obrony dla scenariusza spadkowego realizowanego już z obecnych poziomów znajduje się dla mnie na 109.70.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.