Zapisz się na webinar

08.02.2018

Raport poranny – Dolar na oporach, główne pary w potencjalnych punktach zwrotnych.

Indeks dolarowy utrzymywał się na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin w okolicach kilkunastodniowych maksimów. Wym samym czasie słabnąć zaczęły waluty europejskie, co było główną przyczyną dość wyraźnych ruchów na niektórych, kluczowych parach.

Jeśli chodzi o sam indeks dolarowy, to jest on na górnym ograniczeniu prezentowanej w ostatnich raportach strefy oporów. Tym samym nie ma póki co podstaw do zmiany koncepcji w myśl której ostatnie umocnienie USD jest tylko korektą.

Jeśli zatem dolar nie zacznie się z obecnych poziomów cenowych dalej umacniać, to teza o wypełnianiu korekty wzrostowej będzie dla mnie dalej obowiązująca.

EUR/USD

Główna para dolarowa jaką jest EUR/USD kontynuowała w ostatnich kilkunastu godzinach spadki. Spowodowało to przełamanie wskazanych wczoraj wsparć i tym samym wariant z flagą stał się nieaktualny.

Jak widać na poniższym wykresie obecnie kurs tej pary zbliża się do kolejnej strefy ważnych wsparć 1.2225-1.2166, która dla mnie jest ostatnim miejscem gdzie obecne spadki powinny się zakończyć. Czekamy zatem na reakcję rynku na ww. wsparcia. Co byłoby pierwszym sygnałem zakończenia spadków ? Klasycznym, pokonanie okolic 1.2305, gdzie znajduje się najbliższy, prezentowany wyżej opór. Inwestorzy liczący na realizację scenariusza wzrostowego mogą również użyć jednej z mechanicznych strategii znajdujących się w EXERII nastawionych na trend wzrostowy, np. 1.2_EFIX_T_long na danych 15 minutowych. Z drugiej strony jeśli ww. strefa wsparć zostałaby pokonana, to dla mnie będzie to pierwszy poważny sygnał odwrócenia trendu wzrostowego na EUR/USD.

GBP/USD

Silniejszym rynkiem na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin był rynek GBP/USD, gdzie minima ustanowione przez formację młota na danych 4H nie zostały póki co pokonane.

Tym samym wariant wzrostowy na tej parze jest w dalszym ciągu „w grze” i obecnie czekamy na jakiś bardziej znaczący ruch tego instrumentu, który pokaże jaka jest właściwie kondycja tej pary. Co byłoby sygnałem pro wzrostowym dla umawianej pary ? Dla mnie pokonanie okolic 1.3980, a potwierdzeniem wzrost powyżej 1.4050. Z drugiej strony zejście poniżej 1.380, byłoby poważnym sygnałem znaczących problemów strony popytowej, która zakłada kontynuację trendu wzrostowego omawianego rynku.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.