Zapisz się na webinar
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

08.02.2018

Większość za spadkiem cen – będzie rosło

Jest dobrze – pesymiści przeważają

Po przebiegu ostatnich notowań wynik ankiety obrazującej nastroje polskich inwestorów indywidualnych był praktycznie do przewidzenia. Szczerze powiedziawszy martwiłbym się, gdyby nagle zagościła wśród inwestorów nadzieja i zagrywanie na wzrost cen. Tymczasem mamy ponownie przewagę pesymistów.

Na pytanie o przyszłość trendu na GPW w horyzoncie najbliższych 6 miesięcy 47,4 proc. biorących udział w ankiecie opowiedziało się za scenariuszem spadkowym. Oczekujących wzrostów w tym czasie było 35,4 proc. Innymi słowy różnica ponownie przekroczyła 10 pkt. proc. po stronie ujemnej, co historycznie jest silną wskazówką możliwości pojawienia się wzrostów cen na GPW. Jasne, że do rekordu nam trochę brakuje, ale nie ma potrzeby bicia rekordów pesymizmu, by wyciągać pozytywne wnioski.

Osłabienie dynamiczne, acz krótkotrwałe

Początek tygodnia przyniósł skokową zmianę wycen i zapewne zostanie zapamiętany. Dla wielu graczy to może był pierwszy podobny wypadek. Faktem jest, że w ostatnim czasie tego typu wydarzeń nie było wiele, co nie znaczy, że to z czym mieliśmy do czynienie odbiegało od normy. Prawdę mówiąc to była jedynie reakcja na zmiany, jakie zaszły w USA. Zmiany, która wydaje się mieć charakter krótkotrwały (przynajmniej do tej pory nie pojawiło się nic, co sugerowałoby bardziej trwały charakter osłabienia).

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.