Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

13.03.2018

Raport poranny – Rynki w konsolidacjach – czekamy na kierunki wybić

EUR/USD

Po wyraźnym cofnięciu z końcówki minionego tygodnia kurs eurodolara wszedł w lokalną konsolidację pod oporem usytuowanym na 1.2350. Póki co nie generuje żadnych konkretnych sygnałów odnośnie dalszego kierunku trendu.

Moim zdaniem takim sygnałem będzie kierunek wybicia z tego lokalnego trendu bocznego. Stanie się to faktem po pokonaniu 1.2370 lub 1.2310. Czekamy zatem na ruch wybijający, który biorąc pod uwagę zaawansowanie trendu bocznego, powinien pojawić się na najbliższych dwóch sesjach. Ewentualne wybicie dołem z tego trendu bocznego otworzyłoby drogę w kierunku strefy 1.2210-1.2160, gdzie znajdują się kolejne ważne wsparcia. Z drugiej strony pokonanie oporu na 1.2370, czyli wybicie z trendu bocznego górą otworzyłoby moim zdaniem drogę w kierunku 1.2570. Znajduje się tam górne ograniczenie średnioterminowej już, bo budującej się od 25 stycznia formacji poziomego trójkąta rozszerzającego się.

GBP/USD

Kolejne podejście pod górne ograniczenie opadającego trójkąta rozszerzającego się oglądamy z kolei na rynku GBP/USD i biorąc pod uwagę ilość ruchów w obrębie tej formacji można powiedzieć, że w krótkim terminie jesteśmy w ostatnim oknie czasowym, gdzie może się pojawić wybicie z tej formacji górą.

Górne ograniczenie ww. trójkąta czyli główny opór znajduje się na 1.3930 i jeśli zostanie w dobrym stylu pokonany, to droga do rozwinięcia nowej fali w górę zostanie z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej otwarta. Z drugiej strony, co mogłoby się stać jeśli kurs GBP/USD zacząłby się cofać ? Moim zdaniem ważnym w krótkim terminie wsparciem są okolice 1.3820 i jeśli poziom ten zostałby pokonany, to moim zdaniem otworzyłaby się droga w kierunku strefy 1.3580-1.3490, gdzie usytuowane są kolejne, ważne wsparcia. Ich genezę pokazałem na powyższym wykresie.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.