EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

10.04.2018

Dolar słabnie, EUR/USD i GBP/USD rosną choć w krótkim terminie możliwe przesilenia

Znaczące osłabienie dolara po odbiciu od ważnych oporów, to główny czynnik wpływający na trendy głównych par w pierwszej części obecnego tygodnia. Dynamika ruchu w dół na indeksie dolarowym (reprezentuje siłę amerykańskiej waluty) sugeruje, że nie jest to ruch korekcyjny ale prawdopodobnie początek kolejnej fali osłabienia tej waluty.

Jeśli tak jest rzeczywiście, to w ciągu najbliższych kilkunastu dni można oczekiwać kontynuacji osłabiania dolara. Na odpowiednim indeksie mogłoby to doprowadzić co najmniej do testu styczniowo – marcowych minimów.

EUR/USD

Słabnący dolar wspiera odbicie na rynku EUR/USD. Moim zdaniem skala ruchu w górę sugeruje, że opisywana w ostatnich raportach korekta płaska mogła się już zakończyć.

Taka teza otwiera drogę do ruchu w kierunku strefy 1.2512-1.260, której genezę pokazałem na pierwszym z powyższych wykresów. Ta strefa wydaje się być celem dla omawianego rynku w perspektywie kilku, kilkunastu sesji. Poziom obrony dla takiej koncepcji znajduje się na 1.2220. Najbliższe zaś opory widzę w okolicach 1.2353, gdzie znajduje się prezentowana wyżej oś symetrii formacji poziomego trójkąta rozszerzającego się.

GBP/USD

Słabnący dolar wpływa również na trend GBP/USD, gdzie powoli zbliżamy się do ważniejszej strefy oporów, która rozciąga się między 1.4230 a 1.4325.

Pokonanie tej strefy otworzyłoby drogę w kierunku 1.4590, gdzie biegnie linia ograniczająca od góry średnioterminowy kanał wzrostowy. W krótkim terminie (perspektywa jednej – dwóch sesji) ze względu na wypełnianie lokalnego impulsu wzrostowego można moim zdaniem oczekiwać jakiegoś ruchu korekcyjnego na tym rynku. Pierwsze wsparcia znajdują się na 1.4120, a kolejne w pobliżu 1.4075.

USD/JPY

Słabnący dolar ale i słabnący jen, to mieszanka, która przyczynia się do korekty na rynku USD/JPY.

Korekta na tym rynku przybrała postać lekko opadającej konsolidacji, która moim zdaniem nie ma znamion formacji odwrócenia.

Tym samym w perspektywie kolejnych dni bardziej prawdopodobny jest scenariusz z kontynuacją trendu wzrostowego, czego technicznym sygnałem byłoby pokonanie okolic 107.30, gdzie znajduje się górne ograniczenie lokalnej strefy oporu. Jeśli tak się stanie, to kolejnym celem dla kursu USD/JPY powinny być okolice 108.47, gdzie znajduje się 38 % zniesienie ostatniej fali spadkowej. Poziomem obrony dla scenariusza wzrostowego dla mnie jest dolne ograniczenie ww. konsolidacji czyli poziom 106.30.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.