Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

11.04.2018

Raport poranny – GBP/USD przy oporach, USD/JPY kontynuuje trend boczny

EUR/USD

Po wczorajszej, lokalnej korekcie, dzisiejszy handel na rynku EUR/USD przynosi kontynuację trendu wzrostowego i ustanawiane są nowe, miesięczne maksima.

Tym samym scenariusz z zakończeniem korekty płaskiej jest potwierdzany. Tym bardziej, że pokonana została wewnętrzna linia trendu kreślona w obrębie sporej, budującej się od końca stycznia formacji trójkąta. Linia ta biegnie obecnie w okolicach 1.2345 i stanowi dla tej pary najbliższe wsparcie. Z drugiej strony, najbliższe opory usytuowane są w okolicach 1.2420, a kolejne rozpoczynają się od 1.2510. Genezę ww. poziomów pokazałem na powyższym wykresie. Pewnym ostrzeżeniem dla trendu wzrostowego są negatywne dywergencje budujące się na 60-cio minutowych wskaźnikach impetu, jednak póki co nie przekłada się to zbytnio na trend omawianego instrumentu.

GBP/USD

Kontynuację trendu wzrostowego widzimy również na rynku GBP/USD, jednak tutaj zbliżamy się już do dość istotnej strefy oporów, która rozciąga się między 1.4230 a 1.4320.

Tym samym w ciągu najbliższych kilkunastu godzin można moim zdaniem oczekiwać jakiejś realizacji zysków, co powinno przełożyć się na ruch korekcyjny. Najbliższe wsparcia znajdują się na 1.4180, a kolejne w pobliżu 1.4130.

USD/JPY

Wczorajsze próby wybicia górą z konsolidacji na rynku USD/JPY pomimo dwóch prób zakończyły się póki co porażką strony popytowej i obecnie wróciliśmy dość wyraźnie do wnętrza trendu bocznego.

Zazwyczaj taki ruch jest odbierany jako sygnał opuszczenia długich pozycji czy jak kto woli krótkoterminowy sygnał sprzedaży. Co zatem dalej z trendem USD/JPY ? Moim zdaniem trend boczny będzie się rozbudowywał, co obecnie może oznaczać np. zejście do okolic 106.56-106.43, gdzie znajdują się potencjalne dolne ograniczenia tej konsolidacji. Dopóki ta strefa będzie utrzymana, dla mnie preferowanym scenariuszem dla USD/JPY będzie scenariusz wzrostowy.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.