EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

12.04.2018

EUR/USD i GBP/USD w konsolidacjach – czekamy na wybicia

EUR/USD

Konsolidacja nad wewnętrzną linią trendu, to najkrótszy opis zachowania rynku EUR/USD z ostatnich kilkunastu godzin.

Tym samym nie mamy tutaj znaczącej zmiany obrazu technicznego tej pary, a co za tym idzie, zgodnie z tym co pisałem w ostatnich raportach, scenariuszem preferowanym wydaje się być kontynuacja umacniania euro względem dolara. Najbliższe cele dla takiego trendu znajdują się na 1.2423, a kolejne w strefie 1.2510-1.2605. Genezę tych oporów pokazałem na powyższym wykresie. Jeśli kurs eurodolara zacząłby się cofać, to ważne wsparcia widzę w okolicach 1.2340, a kolejne w pobliżu 1.2290. Głębszych spadków niż do tego ostatniego poziomu na EUR/USD bym nie oczekiwał.

GBP/USD

Test dolnej części wskazywanej w ostatnich raportach strefy oporu wywołał póki co lokalne cofnięcie na rynku GBP/USD.

Jak widać na poniższym krótkoterminowym wykresie tej pary, to cofnięcie przybrało póki co postać konsolidacji, a to oznacza, że wybicie z niej powinno wskazać dalszy kierunek trendu popularnego kabla.

Punkty brzegowe tego trendu bocznego znajdują się na 1.4210 oraz w strefie 1.4160-1.4150. Pokonanie pierwszego z ww. poziomów mogłoby otworzyć drogę do kontynuacji wzrostów, zapewne do okolic styczniowych szczytów. Z drugiej strony przełamanie ww. strefy wsparć otworzyłoby moim zdaniem drogę w kierunku 1.4090, gdzie znajdują się kolejne, ważne dla mnie wsparcia. Spadek poniżej tego ostatniego poziomu z obecnej perspektywy wydaje się mało prawdopodobny.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

Zapisz się na webinar

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.