EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

13.04.2018

Raport poranny – waluty świat – Mix na głównych walutach – ciekawie na USD/JPY oraz GBP/USD

Silny funt brytyjski, słabe euro i jen oraz płaski w krótkim terminie rynek dolara amerykańskiego, to syntetyczny opis zachowania głównych walut na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin.

Powyższe ruchy głównych walut spowodowały mocne cofnięcie na rynku EUR/USD, a ruch ten zdołał pokonać ważne wsparcie znajdujące się na 1,2340.

Moim zdaniem ten ruch w dół jest korektą całego oglądanego od 6 kwietnia umacniania euro względem dolara i jak widać na powyższym wykresie zdołał już sprowadzić kurs omawianej pary do strefy kolejnych, ważnych wsparć. Od tych wsparć nastąpiło dynamiczne odbicie, a obecnie rynek buduje lokalną konsolidację pod ważnymi oporami (1,2340). Pokonanie tego oporu będzie jednoznaczne z wybiciem górą z lokalnej konsolidacji, a to oznaczałoby zakończenie korekty spadkowej na tym rynku. Z drugiej strony wyraźne zejście poniżej wczorajszego minimum byłoby dla mnie pierwszym objawem słabości tej pary co w dłuższej perspektywie mogłoby wygenerować mocną falę spadkową. Więcej na ten temat napiszę w raporcie tygodniowym.

Mocny funt wspiera trend wzrostowy na rynku GBP/USD, gdzie jak widać na poniższym wykresie zbliżyliśmy się do szczytu z końca marca.

Moim zdaniem droga do kontynuacji wzrostów jest na tym rynku otwarta i tak będzie dopóki nie zejdziemy poniżej 1,4166, gdzie znajduje się dola część ważnej strefy wsparć tworzonej przez wewnętrzne linie lokalnego kanału wzrostowego. W przypadku kontynuacji wzrostów kolejnych celów szukałbym w okolicach 1,4330, a następnych na 1,440.

Wybicie górą z kilkudniowej konsolidacji otwiera drogę do dalszych wzrostów kursu USD/JPY.

Różne zależności w obrębie ostatnich struktur wzrostowych wskazują na strefę 108,15-108,45 jako na pierwszy poważny cel dla obecnej zwyżki. Moim zdaniem taki wariant będzie wariantem preferowanym  dopóki najbliższe wsparcie znajdujące się na 107,15 będzie utrzymane.

 

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.

tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

Zapisz się na webinar
Zapisz się na webinar

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.