EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

10.05.2018

Trendy boczne na EUR/USD i GBP/USD, kontynuacja wzrostów na USD/JPY ?

Próby wykształcenia wzrostowego odbicia oglądaliśmy wczoraj na rynku EUR/USD, jednak podczas pierwszych godzin dzisiejszego handlu już ruch ten nie jest kontynuowany. Piszę tutaj o wykresach krótkoterminowych, gdyż na poniższym, z horyzontem 1H, tego odbicia prawie nie widać.

Analizując wykres krótkoterminowy eurodolara można mieć wątpliwości, czy aby korekta wzrostowa będzie posiadać znaczący zasięg a nie przybierze formę jakiegoś trendu bocznego.

Taka teza będzie dla mnie obowiązująca (trend boczny) jeśli pokonamy lokalne wsparcie znajdujące się na 1.1846, którego genezę pokazałem wyżej. W takim przypadku ponowny test strefy 1.1820-1.180 byłby scenariuszem najbardziej prawdopodobnym. Co zanegowałoby wariant z korektą w postaci trendu bocznego ? Pierwszym sygnałem byłoby dla mnie pokonanie 1.1885. Ważniejszy opór znajduje się z kolei na 1.1910 i jeśli zostałby pokonany, ruch w górę mógłby się przedłużyć do okolic 1.1960. Na tym poziomie znajduje się dolne ograniczenie ważnej strefy oporów, której genezę pokazałem na pierwszym z powyższych wykresów.

Trend boczny wydaje się budować również na wykresie GBP/USD, a potwierdzeniem takiego scenariusza byłby retest ostatnich minimów jeszcze na dzisiejszej sesji.

Jeśli tak by się stało, to w perspektywie kolejnych dni oczekiwałbym ruchu co najmniej do okolic 1.3320, jeśli nie nawet do 1.310. W okolicach tego ostatniego poziomu znajduje się modelowy zasięg ruchu w dół wynikający z formacji podwójnego szczytu. Patrząc na obecne zachowanie kursu popularnego „kabla” wydaje się, że wariant z trendem bocznym wydaje się być wariantem preferowanym. Co zanegowałoby taki scenariusz ? Dla mnie pokonanie okolic 1.3607, gdzie znajduje się maksimum wczorajszego odbicia.

Dotarcie do ostatnich szczytów przez kurs USD/JPY sugeruje moim zdaniem scenariusz, wedle którego ostatnia korekta na tej parze zakończyła się na minimach z 4 maja.

Tym samym dalsze wzrosty omawianej pary w kierunku 112 w perspektywie kilku dni wydają się być scenariuszem preferowanym. Najbliższe wsparcia znajdują się między 109.60 a 109.50 i wydają się maksymalnym zasięgiem ewentualnej korekty, która może się pojawić w najbliższych dniach.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

EFIX Global Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.