EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

11.05.2018

Waluty – dwa trójkąty – różna wymowa

Płaski rynek dolara oraz dość dynamiczne wahania pozostałych głównych walut, to czynniki, które wywierały wpływ na trendy najważniejszych par na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin. Generalnie na tych parach oglądamy kontynuację ruchów korekcyjnych, jednak w krótkim terminie mają one nieco inną wymowę.
Na rynku EUR/USD ruch w górę przyspieszył i jak widać na poniższym wykresie zbliżyliśmy się do dolnego ograniczenia ważnej strefy oporów.

Na wykresie krótkoterminowym wahania z ostatnich kilkunastu godzin wyglądają na wypełniającą się formację trójkąta, a to sugerowałoby kontynuację umacniania euro względem dolara jeszcze na dzisiejszej sesji.

Jeśli z owego trójkąta wybijemy się górą, to droga w kierunku strefy 1.1980-1.20 powinna zostać otwarta. Poziom obrony dla scenariusza wzrostowego, który obecnie wydaje się być wariantem preferowanym znajduje się na 1.1895.
Zdecydowanie słabszym rynkiem pozostaje z kolei rynek GBP/USD, gdzie korekta przybrała postać trendu bocznego, który w z obecnej perspektywy wygląda na formację poziomego trójkąta rozszerzającego się.

Ta formacja należy do tzw. formacji dwukierunkowych, a to oznacza, że szanse wybicia z niej górą jak i dołem są podobne. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że częściej mamy do czynienia z kontynuacją dotychczasowego trendu, co w naszym przypadku oznaczałoby trend spadkowy. Potwierdzeniem takiego scenariusza byłoby wybicie z owego trójkąta dołem czyli przełamanie 1.3455. W takim przypadku droga w kierunku co najmniej 1.3315 zostałaby otwarta.

Tomasz Marek
EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

 

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

EFIX Global Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.