EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

15.05.2018

Waluty w korektach – ciekawie na USD/JPY oraz GBP/USD

EUR/USD

Na początku obecnego tygodnia kurs eurodolara dotarł do ważnych oporów widocznych na danych krótkoterminowych (patrz poniższe wykresy) i od tych oporów wyraźnie się odbił.

Tak jak pisałem w ostatnim raporcie tygodniowym, to cofniecie jest moim zdaniem drugą nogą w większej, wzrostowej korekcie, a modelowy układ takiej korekty został przedstawiony na drugim z powyższych wykresów. Jak z tego modelu wynika w ciągu najbliższych godzin może pojawić się jeszcze jedna, lokalna falka umocnienie euro względem dolara, po której to rozpoczęte wczoraj spadki powinny ulec pogłębieniu. Celem tych spadków mogą być okolice 1.1885, po czym oczekiwałbym kilkudniowego umocnienia euro względem dolara. Wydaje się, że celem takiego umocnienia eurodolara mogłyby być okolice 1.2050.

GBP/USD

Jeśli ktoś szuka pary, na której w perspektywie kilku dni możemy mieć do czynienia z większym ruchem, to taką parą jest GBP/USD. Na tym rynku mamy już dość mocno zaawansowany trend boczny, a to oznacza, że wkrótce korekta w takiej formie powinna się zakończyć.

Modelowo ta korekta jest tylko przerwą w większych spadkach, co sugeruje, że po jej wypełnieniu powinniśmy oglądać dalsze osłabianie funta względem dolara. Dla mnie technicznym sygnałem realizacji takiego scenariusza byłoby pokonanie okolic 1.3450. W takim przypadku ruch w dół mógłby być kontynuowany co najmniej do okolic 1.3340, jeśli nie nawet do okolic 1.310. Poziom obrony dla scenariusza spadkowego znajduje się dla mnie na 1.3610.

USD/JPY

Ciekawie w krótkim terminie zaczyna się robić na rynku USD/JPY, gdzie dotarliśmy do ostatnich lokalnych maksimów.

Taki ruch zmienia krótkoterminowy, techniczny obraz tej pary na pro wzrostowy, gdyż sugeruje, że cała, budująca się od 2 maja konsolidacja jest formacją trójkąta prostokątnego.

Technicznym sygnałem kontynuacji wzrostów byłoby pokonanie okolic 110, gdzie znajduje się górne ograniczenie tego trójkąta. Jeśli tak się stanie, droga w kierunku 111.40 modelowo powinna zostać otwarta. Poziom obrony dla scenariusza wzrostowego znajduje się na 109.40.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

EFIX Global Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.