EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

16.05.2018

Mocny dolar – główne pary naruszyły ostatnie ekstrema – oczekiwana kontynuacja ?

Wydarzeniem ostatnich kilkunastu godzin na rynku walutowym było wyraźne umocnienie dolara, a indeks reprezentujący siłę amerykańskiej waluty jak i większość głównych par zanotowała nowe ekstrema. Póki co jednak nie doprowadziło to do przyspieszenia trendów i można nawet powiedzieć, że obecnie obserwujemy swego rodzaju uspokojenie nastrojów. Wydaje się jednak, patrząc głównie na trendy najważniejszych par, że proces umacniania amerykańskiej waluty powinien być jeszcze przez jakiś czas kontynuowany.

Jeśli chodzi o EUR/USD, to z wariantu z dwufazową korektą wzrostową nic nie wyszło, a naruszenie ostatnich minimów sugeruje, że co najwyżej możemy tutaj oczekiwać budowania jakiegoś trendu bocznego.

Taki scenariusz będzie możliwy dopóki dzisiejsze nocne minima (1.1815) nie zostaną pokonane. Jeśli tak się jednak stanie, to kolejnym celem dla kursu EUR/USD powinna być strefa 1.170-1.1550, której genezę pokazałem na poniższym wykresie.

Jeśli jednak trend boczny będzie obecnie kontynuowany, to gdzie można szukać celu takiego odbicia ? Moim zdaniem w okolicach 1.1940, gdzie znajduje się dolna część prezentowanej na pierwszym z powyższych wykresów strefy oporów.

Umacniający się dolar doprowadził na wykresie USD/JPY do wybicia górą z formacji trójkąta, którą to formację opisywałem wczoraj.

Obecnie oglądamy na tej parze cofnięcie, które może być ruchem powrotnym po tym wybiciu. Dla mnie dopóki nie zejdziemy poniżej 109.80, preferowanym scenariuszem będzie kontynuacja umacniania dolara względem jena w kierunku 111.40, gdzie znajduje się modelowy zasięg ruchu wynikający z szerokości formacji trójkąta.

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.
tm@efixdm.pl

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu www.efixdm.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. W szczególności zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać po prostu pisząc na adres biuro@efixdm.pl

Oceń artykuł:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

EFIX Global Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne
EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Zobacz także:
Zobacz wszystkie

Notowania

EFIX Global - Inteligentne Rekomendacje Inwestycyjne

Kalendarium

Zobacz więcej »

Statystyki sesji / mapa nastrojów

Kto czyta, nie traci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie, w tym także w przyszłości, przez EFIX Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-896), przy ul. Towarowa 35, moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz. 883, z późn. zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a o przysługującym mi prawie wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania i kontroli. Zgoda w każdym czasie może być odwołana.

Wyrażam zgodę na przesyłanie...

Wyrażam zgodę na przesyłanie, środkami komunikacji elektronicznej, informacji handlowych przez EFIX Dom Maklerski S.A., na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.